english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
10.12.2011
Seramik
Röportaj: Alev Ebuzziya     Yazan: Bucru Aldinç
Ünlü seramik sanatçısı Alev Ebuzziya, bu kez 'ellerini' bir giyim markası için kullandı. 'Alev'in Şık Gömleği' ve 'Alev'in İş Gömleği' adıyla iki ayrı beyaz gömlek tasarımı yapan Ebuzziya da bir gömlek   »
09.12.2011
Seramik
Röportaj: Alev Ebüzziya     Yazan: Sibel Arna
"...Çanak, çömlek, kap, kacak, kase, fağfur, seramik, porselen, çini, ’gre’, ne derseniz deyin, bu sözcüklerin hiçbiri Alev’in yarattıkları ile pek ilgili değil... Alev, çanaklar aracılığıyla kimsenin bil   »
09.12.2011
Çağdaş Sanat
Röportaj: Ahmet Ögüt     Yazan: Joanna Szupinska
Ahmet Ögüt's practice revolves around ideas of everyday life: distance and speed, shifting identities, and the social and political realities of West versus East. He often brings in-between spaces to light through humorous works, accomplished in video, performanc   »
09.12.2011
Resim
Röportaj: Adnan Varınca     Yazan: antikalar.com
Yıllar önce Ferit Edgü`ye kendini "Bir kaya olarak doğmuşum, yaralarımla" cümlesiyle ifade eden Adnan Varınca, yalnızlığının içinde keşfettiği doğa sevgisiyle resim yapmayı tek gerçek iletişim yolu olarak belirlemiş bir ressam. Yine tek g   »
10.04.2010
Resim
Röportaj: Adnan Çoker     Yazan: Ayşegül Sönmez
Derinliğe sadakati, siyaha inancı, bilmeye duyduğu iştahıyla Adnan Çoker çağdaşlaşma öykümüzün büyük kahramanlarından biri. 'Benim hayatımı bırakın, ön rönesansa götürmek istiyorum sizi' diyen Çoker   »
01.02.2010
Tasarım
Röportaj: Mehmet Taşanyürek     Yazan: Furkan Bilal İyin
Otomobillere ve otomobil tasarımına olan ilginiz nasıl başladı ve gelişti? Otomobillere ilgim kendimi bildim bileli var. Otomobil tasarımına olan ilgim de kalem tutmaya başladığım günden beri başladı. Gelişme süreci ise ortaokul ve lise yıllarımda yakın arkadaşla   »
1 2 3 4 5