english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
06.12.2012
Seramik
Röportaj: Alev Ebüzziya     Yazan: Jülide Güngör
  Sanatseverlerin neredeyse beş yıldır sabırsızlıkla beklediği Alev Ebüzziya sergisinin vakti nihayet geldi. 7 Aralık’ta Galeri Nev’de açılacak sergide sanatçının 11 uçan çanağı var. Ama öyle rengin binbir skal   »
21.05.2012
Seramik
Röportaj: Nevin Aladağ     Yazan: Erman Ata Uncu
Almanya'da yaşayıp üreten Nevin Aladağ, Arter ve Rampa'da aynı anda açtığı iki sergiyle Türkiye'de. Aladağ ile izleyicisini 'öznelerini kırmaya' davet eden eserlerini konuştuk ‘Konuşma ve özne perspektifleri kırıldı&rsqu   »
19.12.2011
Seramik
Röportaj: Mehmet Kutlu     Yazan: Maison Française
Yerebatan Sarnıcı` nın mucizevi atmosferi, seramik sanatçısı Mehmet Kutlu` nun "Sudan Bahaneler" başlıklı çalışmasına mekân oldu. Sergi, altınla bezenmiş porselen sütunlarla yansıyan bahaneleri vurguluyor. Maison Française: Seramik   »
10.12.2011
Seramik
Röportaj: Alev Ebuzziya     Yazan: Bucru Aldinç
Ünlü seramik sanatçısı Alev Ebuzziya, bu kez 'ellerini' bir giyim markası için kullandı. 'Alev'in Şık Gömleği' ve 'Alev'in İş Gömleği' adıyla iki ayrı beyaz gömlek tasarımı yapan Ebuzziya da bir gömlek   »
09.12.2011
Seramik
Röportaj: Alev Ebüzziya     Yazan: Sibel Arna
"...Çanak, çömlek, kap, kacak, kase, fağfur, seramik, porselen, çini, ’gre’, ne derseniz deyin, bu sözcüklerin hiçbiri Alev’in yarattıkları ile pek ilgili değil... Alev, çanaklar aracılığıyla kimsenin bil   »
1