english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
04.01.2013
Heykel
Röportaj: Bubi     Yazan: Oğuz Erten
'Heykel' adını verdiği yeni sergisini Nişantaşı'ndaki ArtCollection'da açan Bubi, "Neyi nasıl yapacağıma ben değil iş karar veriyor. Ben sadece onların buyruklarına uyuyorum, ne yaptığımı bilmem" diyor. Nişantaşı’nın yeni galerilerind   »
27.05.2012
Heykel
Heykeltıraş Uğur Çakı eserlerini pul, gazoz kapakları, bilye, jenga ve atari jetonları ile oluşturuyor. Kimi zaman kadın bedenleri kimi zaman da resimler yaratıyor çocukluk oyuncaklarından. Çünkü sokakta toz toprak içinde geçirdiği   »
17.05.2012
Heykel
Röportaj: Esma Paçal Turam     Yazan: Müge Akkün
Galepi Apel'de devam eden 'Günlerden Bir Gün' sergisini konuşmak üzere buluştuğumuz Esma Paçal Turam, 'kâğıttan heykel'in inceliklerini anlattı Esma Paçal Turam’ın ‘Günlerden Bir Gün’ başlığ   »
09.05.2012
Heykel
Röportaj: Rahmi Aksungur     Yazan: Müge Akkün
Günümüzün en önemli heykelcilerinden Rahmi Aksungur, yeni sergisiyle Evin Sanat Galerisi'nde. Aksungur, "Genç kuşak hakikaten okumuyor. Ama haklı da buluyorum. O kadar görsel enformasyon var ki, okumaya gerek yok artık eskisi gibi&   »
05.05.2012
Heykel
Röportaj: Mehtap Baydu     Yazan: Didem Yazıcı
Didem Yazıcı: Neredeyse tüm çalışmalarında insan bedeniyle alıp veremediğin bir şey var. Performans, heykel, çizim ya da fotoğraf, birbirinden farklı medyum ve temalarda olsalar dahi insan bedeni ile ilişkilendiriyorsun. Bedeni harekete geçirmek, diya   »
1