english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
15.01.2013
Fotoğraf
Röportaj: Serkan Taycan     Yazan: Erman Ata Uncu
Serkan Taycan, 'Kabuk' başlıklı fotoğraf sergisinde, kentsel dönüşümde merkez?çevre tartışmalarına dair yeni sorular soruyor. Şehrin çeperinde yükselen binalar, toplu konutlar çoğumuz için merkeze doğru yol alırken &o   »
26.05.2012
Fotoğraf
Röportaj: Eugenio Recuenco     Yazan: Bak Dergisi
Eugenio Recuenco Kimdir? gibi klişelere girmeyeceğim, bir çoğunuz kim olduğunu biliyorken daha fazla bir kesimin bilmiyor olması muhtemel. Sevdiğim şeyler bana özel kalsın isterim, pek de paylaşmayı sevmem ama bu adam çok iyi. Fotoğraflarını burada yayın   »
25.05.2011
Fotoğraf
Röportaj: Ahmet Elhan     Yazan: Müge Akkün
Yeni çalışmalarını 'İkililer' başlığıyla sergileyen Ahmet Elhan, "Fotoğraf hem gerçeği söylüyor, hem de içinde yalanlar barındırıyor. Bir fotoğrafla karşı karşıya olduğumuzu unutmazsak gerçeğin payını farkedebiliriz" diyo   »
14.02.2012
Fotoğraf
Röportaj: Gözde Türkkan     Yazan: Muhsin Akgün
'Full Contact' serisinde beden kullanımına odaklanan Gözde Türkkan, "Çektiğim kişilerin dünyasına girmemeye özen gösterdim" diyor Gözde Türkkan, 2011 yılının yaz aylarında Tayland’da gerçekleştird   »
23.12.2011
Fotoğraf
Röportaj: Çerkes Karadağ     Yazan: belgeselfotograf.com
Çerkes Karadağ Kimdir? Tanıyabilir miyiz? Çerkes Karadağ bir vatandaştır ve Çerkes Karadağ bir vatandaş olarak Kars’ta doğdu, 1953 yılında. Ben çok küçükken yani bir yaşında iken babam çocuklarını okutmak içi   »
01.07.2010
Fotoğraf
Röportaj: Ali Alışır     Yazan: Kontrast Dergisi
2005 yılından beri tüm çalışmalarını takip ettiğim Ali Alışır, fotoğraflarında yaşamın gerçeğini düşlerle buluşturan bir sanatçı benim için. 1978 doğumlu. 1996 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden aldığ   »
10.12.2011
Fotoğraf
Röportaj: Ali Alışır     Yazan: Şule Tüzül
İlk söz? Kafada yaşanan hayat mekanik bir hayattır. Fotoğrafçı ve ressam kimliklerini bir yana koyarsak, Ali Alışır’a göre Ali Alışır kimdir? Mekanik işler yapan kafalı biri. Peki bir şiir olsaydın, biz seni hangi dizelerin için de bul   »
1