english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
14.01.2013
Çağdaş Sanat
Röportaj: Seza Paker, Ali Akay     Yazan: Müge Akgün
Seza Paker son dönem çalışmalarını ve eski yıllardan bir kesiti Tepebaşı Galerist'te sergiliyor. Sergiyle birlikte Ali Akay da Paker'in 30 yıllık sanat yaşamı üzerine bir kitap hazırladı. Paker, sergiyi ve eserlerini anlattı. Her yapıt sanatç   »
12.11.2012
Çağdaş Sanat
İlk kez düzenlenen 25 bin TL para ödüllü 'FULL Art Prize' ödülü sahiplerini buldu. Ödülü paylaşan Aslı Çavuşoğlu ve Işıl Eğrikavuk'a hem ödülü hem de çalışmalarını sorduk. Bu sene il   »
01.11.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Öykü Özsoy     Yazan: Aslı Arduman
Türkiye’de ilk defa gerçekleşen FULL Art Prize, 7 Kasım’da sahibini bulacak. Güncel sanat alanında verilen bu ödülün ve organizasyonun proje direktörü Öykü Özsoy ile sohbet ettik. Bize FULL Art Prize&rsqu   »
11.06.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Mel Bochner     Yazan: Elif Ekinci
Çağdaş sanatın İstanbul'daki bu yeni platformunun ismi Egeran Galeri, kavramsal sanatın önemli isimlerinden Mel Bochner'in son dönem resimlerinin dünya prömiyerine ev sahipliği yapıyor İstanbul’un entelektüel dünyasının hı   »
11.06.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Elif Öner     Yazan: Deniz Ülkütekin
Türkiye’deki çağdaş sanat camiası birkaç gündür belki de tarihindeki en ilginç olaylardan birini yaşıyor. Sanatçı Elif Öner’in Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’ndeki“Müze İçinde M&uum   »
26.05.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: The Rita     Yazan: futuristika.org
Nisan ayının sona erdiği günlerde, Türkiye’nin ve dahi İstanbul’un pek farkına varmadığı özel bir sanatçının yolu Peyote’ye düştü. Kanada’lı müzisyen Sam McKinlay‘ın “harsh noise” olarak adlandırıla   »
03.05.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Ahmet Ögüt     Yazan: Müge Büyüktalaş
Wall Street protestoları sırasında çektiği videosunu New York'ta sergileyen Ahmet Öğüt, 'Türkiye'de sanat kurumları henüz öğrenme sürecinde' diyor Protocinema-Itinerant, 2011 senesinde 303 Galeri’nin direktör&   »
28.04.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Hamra Abbas     Yazan: Sena Çakırkaya
Pakistan asıllı, Kuveyt doğumlu çağdaş sanatçı Hamra Abbas, 'Şehir ve Gündelik Hayat' sergisiyle İstanbul'da. Kendisi İstanbul'a yabancı sayılmaz, bienale konuk olmuşluğu, daha önce bir sergi açmışlığı var. Hamra Abbas ile 'Şe   »
09.12.2011
Çağdaş Sanat
Röportaj: Ahmet Ögüt     Yazan: Joanna Szupinska
Ahmet Ögüt's practice revolves around ideas of everyday life: distance and speed, shifting identities, and the social and political realities of West versus East. He often brings in-between spaces to light through humorous works, accomplished in video, performanc   »
1