english
Son Yorumlar
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
21.01.2013
Resim
Röportaj: Tuğrul Velidedeoğlu     Yazan: Ankara Life
  Hem iş dünyası hem de sanat dünyasındaki başarıları ile tanınan Tuğrul Velidedeoğlu;  renkli, neşeli, keyifli kişiliği, özverili ve sevgi dolu çocuk yüreği ile çok sevilen, sayılan, aranılan bir isim; ağabey, kardeş, dost, sana   »
18.01.2013
Resim
Zeyno Pekünlü ve Sevil Tunaboylu, Sanatorium'da açtıkları sergilerde farklı yollarla da olsa aslında erkek dünyasını ele alıyor. Sevil Tunaboylu ‘Ufukta Kaybolana Kadar İzledim’, Zeyno Pekünlü ise ‘Beni Osman Öld&u   »
15.01.2013
Fotoğraf
Röportaj: Serkan Taycan     Yazan: Erman Ata Uncu
Serkan Taycan, 'Kabuk' başlıklı fotoğraf sergisinde, kentsel dönüşümde merkez?çevre tartışmalarına dair yeni sorular soruyor. Şehrin çeperinde yükselen binalar, toplu konutlar çoğumuz için merkeze doğru yol alırken &o   »
14.01.2013
Çağdaş Sanat
Röportaj: Seza Paker, Ali Akay     Yazan: Müge Akgün
Seza Paker son dönem çalışmalarını ve eski yıllardan bir kesiti Tepebaşı Galerist'te sergiliyor. Sergiyle birlikte Ali Akay da Paker'in 30 yıllık sanat yaşamı üzerine bir kitap hazırladı. Paker, sergiyi ve eserlerini anlattı. Her yapıt sanatç   »
04.01.2013
Heykel
Röportaj: Bubi     Yazan: Oğuz Erten
'Heykel' adını verdiği yeni sergisini Nişantaşı'ndaki ArtCollection'da açan Bubi, "Neyi nasıl yapacağıma ben değil iş karar veriyor. Ben sadece onların buyruklarına uyuyorum, ne yaptığımı bilmem" diyor. Nişantaşı’nın yeni galerilerind   »
06.12.2012
Seramik
Röportaj: Alev Ebüzziya     Yazan: Jülide Güngör
  Sanatseverlerin neredeyse beş yıldır sabırsızlıkla beklediği Alev Ebüzziya sergisinin vakti nihayet geldi. 7 Aralık’ta Galeri Nev’de açılacak sergide sanatçının 11 uçan çanağı var. Ama öyle rengin binbir skal   »
06.12.2012
Resim
Röportaj: Ahmet Güneştekin     Yazan: Gülcan Tezcan
Ressam Ahmet Güneştekin, Anadolu ve Mezopotamya’nın bin yıllara dayanan kültürel mirasından hareketle toplumun tüm kesimlerini kendi gerçekleriyle Yüzleşme’ye çağırıyor. Mitoloji ve sözlü kültürden besl   »
06.12.2012
Resim
Röportaj: Adnan Çoker     Yazan: Oğuz Erten
Soyut resmin dev ismi Adnan Çoker, yeni sergisiyle Kare'de. Türkiye'nin ilk soyut sergisini 1953'te Ankara'da açan Çoker, "Ecevit siyasete girince Ankara'nın sanattaki etkinliği bitti ve hâlâ 50'lerin etkisine   »
12.11.2012
Çağdaş Sanat
İlk kez düzenlenen 25 bin TL para ödüllü 'FULL Art Prize' ödülü sahiplerini buldu. Ödülü paylaşan Aslı Çavuşoğlu ve Işıl Eğrikavuk'a hem ödülü hem de çalışmalarını sorduk. Bu sene il   »
05.11.2012
Resim
Röportaj: Sabri Akça     Yazan: Semra Sancak
İnsanlar vardır, varlıkları, yaşam öyküleri,duruşları kavramların varoluş nedenleri, sembolleridir.. Köy Enstitülü olmak gibi.. Çalışmak yaşam tarzıdır,hatta tutku haline gelmiştir..tutkusu uğruna.. Tutkunuz sanatsa, şartlarınız çet   »
01.11.2012
Çağdaş Sanat
Röportaj: Öykü Özsoy     Yazan: Aslı Arduman
Türkiye’de ilk defa gerçekleşen FULL Art Prize, 7 Kasım’da sahibini bulacak. Güncel sanat alanında verilen bu ödülün ve organizasyonun proje direktörü Öykü Özsoy ile sohbet ettik. Bize FULL Art Prize&rsqu   »
29.10.2012
Tasarım
İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Özlem Yalım Özkaraoğlu, Bienali'in tasarım sürecini, bilinmeyen tüm detayları ile Arkitera.com'a anlattı. Derya Gürsel: Bienal başladı ve bienal ekibinin bu sürece nasıl hazırlandı   »
20.04.2011
Yerleştirme
Röportaj: Şakir Gökçebağ     Yazan: timeoutistanbul.com
En son Apel'de 'Çeşme' adlı karma sergide 'Yarışma' yapıtına vurulduğumuz, enstalasyonlarıyla sıradan günlük eşyaları konuşturan sıradışı sanatçı Şakir Gökçebağ ile ay boyunca Apel'de açık kalacak sergisi ö   »
14.09.2012
Yerleştirme
Röportaj: Servet Koçyiğit     Yazan: Müge Büyüktalaş
Türkiye'deki ikinci sergisini Rampa'da açan Servet Koçyiğit, "Bu sergiyle bir daha konuşmamak üzere romantizmi öldüreceğiz" diyor. Koçyiğit, Türkiye sanat ortamıyla ilgili hayli eleştirel Servet Koçyiği   »
31.07.2012
Röportaj: İnci Deniz Ilgın     Yazan: Nazlı Pektaş
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, genç sanatçı ve tasarımcıların profesyonel yaşamla bağlarının nasıl sağlamlaşacağını, 2013'te yapılacak Uluslararası Öğrenci Trienali'ni, İKSV'nin ilk   »
1 2 3 4 5