english
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

İstanbul doğumlu olan Gül Erali, 1975 yılında Avusturya Lisesinden mezun oldu. 1976 da Viyana Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü`ne konuk öğrenci olarak devam etti. 1976-80 arasında Avusturya hükümetinin verdiği başarı bursu ile Linz Güzel Sanatlar Akademisinde Prof. Günter Praschak`ın talebesi olarak seramik eğitimine devam etti. Stajını Almanya`da Kröninger Keramik`te Jörg van Manz`ın yanında tamamladı. 1981 yılında İDGS Akademisi Seramik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl kendi atölyesini kurarak sanatsal çalışmalarına başladı. Altı yıl Ata Kolejinde yuvadan başlayarak lise son sınıfa kadar seramik dersleri verdi.

Yapıtları yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli galerilerde sergilenen, özel ve resmi koleksiyonlarda yer alan Erali, çalışmalarına kişisel atölyesinde devam etmektedir. Sanatçının çalışmalarıyla ilgili Paris ve Washington üniversitelerinde master tezleri hazırlanmıştır. Türk Seramik Derneği ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği  üyesidir.

www.gul-erali.com

26.01.2013
hüseyin şahin
‘‘Modigliani ‘’ ve De Stael ‘‘ anısına …. Fon Sanat Gurubu 2013 yılında ‘‘Dışavurumcular Kataloğu’’ düzenleyecektir. Çalışmamızda yer almak isteyen sanatçı arkadaşlar fonsan@yandex.com adresine başvurarak gerekli koşulları öğrenebilirler. Not: Katılım ücretlidir. www.lebriz.com/huseyinsahin
Giriş yaparak sevdiğiniz sanatçının duvarına mesaj bırakabilirsiniz.

Mesajınız