english
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Asıl adı Turhan Karayağmurlar olan sanatçı 2002 yılından itibaren resimlerini Turhan KA. olarak imzalıyor. İnegöl'de doğdu yükseköğrenimini Niğde'de tamamladı. 80’lerin sonunda İzmir’de reklam sektöründe çalışmaya başladı. Bir çok firmanın amblem, logo fuar standı, cephe tasarımları ve uygulamalarını gerçekleştirdi.
  
1992 yılında reklam atölyesinde kendi çabasıyla resim yapmaya başladı ve hiç ara vermeden devam etti. Resim eğitimi almadı, her şeyi kendi atölyesinde çalışarak araştırarak, deneyerek öğrendi, halada deniyor. Seriler halinde çalışıyor, şimdiye kadar bitirdiği KA serisi, T serisi, ALANLAR serisi, SOSYOMATİK serisi ve tuval üzerine kolaj ve boya ile hazırlayıp sinema emekçilerine İthaf ettiği SESLERİ ALAN: MARKO BUDURİS serisi var. Resme katkısı olduğuna inandığı için kendini geliştirme adına fotoğrafla da ilgileniyor.

2008 yılında gelen bir teklifle İstanbul Sürmeli otel ve Vakıfbank Ayvalık sosyal tesisleri odalarına resimler hazırladı. Resim ve farklı çalışmalarını İzmir’de kendi atölyesinde sürdürüyor. Karma ve grup sergilerine katıldı, kişisel sergiler açtı, yurtiçi ve dışında özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı kendi resmini şöyle tanımlıyor:

'' Benim resmim hiç bilmediğim, fakat bulmak için inatla uğraştığım bir yer.''

Ödüller

34. DYO Resim Yaraşması Sergisi (İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Ankara ) ve katalog
 

www.turhankamy.blogspot.com turhanka5@gmail.com

,
Eser Kodu: ts0015712
Resim kategorisindeki diğer sanatçılardan örnekler