english
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

1965'te Adana'da doğdum. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği heykel ana sanat dalından mezun oldum.  1998 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı orta öğretim okullarında resim öğretmenliği yaptım. 1998 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim iş Öğretmenliği ana bilim dalına öğretim görevlisi olarak atandım. 1998 yılından bu yana aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. Ana sanat atölye  (resim dersi) ve seçmeli sanat atölye (heykel , modelaj) dersleri veriyorum.

Günümüzün ışık hızıyla değişen teknolojisi ve yaşam değerleri karşısında şaşkına dönmüş insanlara resim yoluyla anı durdurarak,  duyguların sürekliliğini enerjisini dokunulur, hissedilir hale getirmek istiyorum. Her gün, yaşantımızdan, duygularımızdan,  telafisi olamayacak şekilde yitip gitmekte.  İnsanın bindiği dalı kestiğine dikkati çekmek istiyorum. Renkler,  dokular, formlar bir araç.

Yaptığımız her şey bizi takip ediyor adım adım. Gölgemizdir eylemlerimiz ve söylemlerimiz. Birey olarak hem içindeyiz bu hayatın hem dışındayız. Mesele, kendimizi nereye ne kadar ait hissediyoruz. Bu çağa, bu ana veya bütün zamanlara. Kimi zaman hayatın içinde nefes alan ortak bir yaşamda, kimi zaman bir kenara çekilmiş bir izleyici durumundayız. Tuvalde ortaya çıkan kimi zaman sessiz bir direniş, kimi zaman kalabalık içinde birbiriyle erimiş aynı duyguyu yakalamış esrik bir isyan hali.  Bu yüzden resimlerde hem bireysel hem toplumsal özgürlük arayışları ön planda. 
    
Güneşsiz, insansız bir Dünyanın nasıl karanlık ve soğuk olacağını biliyorsak sevgisiz ve aşksız bir dünyanın  da birbirimize hayatı öyle yaşanmaz  hale getireceğini neden bilmiyoruz.  Birbirimize hayatı ne kadar yaşanır kılabiliyoruz…Gözümüzü açtığımız her yeni günün  Pandora  kutusu gibi bize ne sunacağını bilmiyoruz artık.. Biz sevgisizlikle, ayrışmakla o sihirli değneği hiçliğe kaptırdık. Bazen sevdiklerimiz yanılttı bizi, bazen hayatın kendisi. Ama doğaya bakar ve onların sonsuz uyumunu rehber olarak alırsak belki yeniden kavuşuruz hayalini kurduğumuz aydınlık günlere.

zozdag@gmail.com

,
Eser Kodu: ts0028888
Resim kategorisindeki diğer sanatçılardan örnekler