english
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Resim eğitimine 1989 yılında Bakırköy Sanat Okulu’nda başladı.  Ardından İstasyon Sanat Akademisi’nde resim çalışmaya devam etti.

Yılmaz Demirağ, Orhan İlyas ve Gündüz Karul atölyelerinde sekiz yıl kadar desen, heykel, suluboya, yağlıboya çalıştı. Abdülkadir Günyaz ile sanat tarihi, Sönmez Soran ile felsefe çalışmalarında bulunan Sibel Tetik, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi-Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, ulusal ve uluslararası birçok kişisel sergi açmış ve karma sergilere katılmıştır. Kültür Bakanlığı Sanatçı Belgesi’ne sahip olan Sibel Tetik, UPSD - Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UNESCO -AIAP)  ve Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği’ne üyedir.  Sanatçı, resim çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Sibel Tetik, resimlerinde görülen kendine özgü renk arayışları, onun yaşamın farklılıklarını bütünsel bir yaklaşımla birleştirme, kaynaştırma çabasını anlatır gibidir. Kompozisyonlarında ışığa doğru yöneliş yaşamı her yönüyle kabullenmek,  her şey açık seçikken cesaretle karşılamak,  belirsizlikleri, ihtimalleri, riskleri göze almakla ilgilidir. Sibel Tetik, son dönem çalışmalarında yerleşik, köklü yaşam biçimlerinin insanın soyut alanında muallâkta, tetikte ve belirsizlikte olduğunu gösterir.
 

www.sibeltetik.com - my.stetik@gmail.com

,
Eser Kodu: ts0024038
Resim kategorisindeki diğer sanatçılardan örnekler