english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Naif Ressam Hüseyin Yüceden Sergi
Resim
09.08.2013

İHA

Dünyaca ünlü Naif Ressam Hüseyin Yüce, eserleriyle Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) Sergi Salonunda sevenleriyle buluştu.

Yaklaşık 9 yıldır felçli olan Naif Ressam Hüseyin Yüce’nin sergisi sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Sergiyi Bilecik eski Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gezgin de ziyaret ederek beğenilerini iletti.

67 yılda binlerce yağlı boya tablo yapan Naif Ressam, doğa sevgisi ve yöre yaşamına tutkusuyla biçimlenen bu sergisinde de ince dallı ağaçlar, büyüsel bir sessizliğe bürünmüş köy evlerini konu edindi. Yüce’nin sergisine katılım yoğun olurken, KÜSAD başkanı Bayram Yıldız, Yüce’nin zor şartlara rağmen çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyledi. Sanata olan tutkusu ile Yüce’nin hayata tutunduğuna değinen Yıldız “Hüseyin Yüce yaptığı çalışmalarla adını dünyaya duyurmuş Kütahya’nın yetiştirdiği ender sanatçılarımızdan biridir. Kendisi aynı zamanda derneğimizin onursal üyesidir. Yine yaptığı resimlerle hepimizi büyüledi” dedi.

Sergiye katılan sanatseverler ise Yüce’nin örnek bir insan olduğunu ve yaptığı çalışmaları çok beğendiklerini vurguladılar.

Sergiye Bilecik eski Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gezgin, Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Adil Özkan, KÜSAD dernek üyeleri, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
TAK “Benim Rengim Sevgi ve Barış” isimli resim sergisi Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından açıldı. Sergi açılışına Milli Eğitim Kültür ve Spor Bakanı As
0
0
"Tuvale her dokunuş bir heyecan sürecidir." Sabah uyanınca gözümün önünde beliren resmin içeriğinin önlenemez heyecanı sarar bütün benliğimi. Atelye yolunda, direksiyon başında deta
0
0
Halim Utlu                           " Tamam, insanın tüm bilinmezliğiyle, tüm yönleriyle, karmaşı
0
0
Boya, fırça ve tuval arasındaki sırları çözüp onların evreninde kendisine nefes kesici bir dünya yaratan usta ressam Erdal Alantar, Art Point Gallery’nin ısrarlı çabaları sonucunda ‘’Hayatımın
0
0
DHA PRİŞTİNE'deki Ulusal Müzesi'nde 'Bir Balkan Hikayesi Projesi' kapsamında Osmanlı kültürel mirası eserlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışına Türkiye'nin Priştine
0
0