english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
43. BRHD büyük sanat buluşması 2013, 19 Mart'ta
Dernek
16.03.2013

Halim Utlu

Birçok üniversitede sanatsal etkinliklere öncülük yapan, bir çok müzenin alt yapısının oluşmasına katkı sağlayan Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği ( BRHD), kuruluşunun 43. yılında, 163 sanatçının katılacağı, 19 Mart'taki "43. yıl sergisi"nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi açılışında, üyeliklerinin 40. yılını dolduran sanatçılara da birer şükran plaketi verilecek.
                 
ÇSM'nde, 19 Mart-7 Nisan 2013 tarihleri arasında açık kalacak sergide, sanata katkı ödülü, bu sene Türk Sanatının  gelişmesinde ve sanata, sanatçıya yıllardır verdiği destekler nedeniyle Mete BORA'ya  verilmesi kararlaştırıldı.
                           
Sosyal güvenlik, vergilendirme konulu panel
                 
Prof. Dr. Zafer GENÇAYDIN (BRHD  eski başkanı) , ressam Önder AYDIN  ve üyelikde 40. yılını dolduran ressam Suna ÖZKALAN ve ressam Fadime SALMAN BALTACIOĞLU'na  hizmet plaketleri verilecek.
                  
Önceki başkan Önder AYDIN'ın oturum başkanlığında, 23 Mart 13. 30'da, Prof. Dr. Şükrü KIZILOT,   Prof. Dr. Bedri KARAYAĞMURLAR  ve Sosyal Güvenlik Uzmanı YMM Ekrem SARISU'nun katılacağı bir  panel yapılacak. BRHD Başkanı Mehmet Ali DOĞAN, "Sanatçının  ve sanatın vergilendirilmesi", "Sanatçının sosyal güvenliği " ve "Türkiye’de  sanatçı olmak"  konularının ele alınacağı panele, tüm  sanatçı, sanatsever ve diğer ilgililerin davetli olduğunu ifade etti.
                                           
Sanat Hayattır 
                   
BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali DOĞAN sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sanat Hayattır"  kültürünü, geleceğini hayalleriyle güçlendiren sanatçılar ; tüm uluslarda kendilerini güçlü ve üretken hissetmelidir. Siyasi tüm kuruluşlar, sanatı ve sanatçıyı, siyasetten ayrı tutarak,   kendi kültürlerini üreten, özel ve güçlü bireyler haline dönüştürebilmelidirler. Ekonomik ve duygu olarak güçlü  her sanatçı, üretimlerini ve kültürünü uluslararası  platformda  tanıtabileceği gibi, gelecek nesillerin faydalanmasını sağlayacaktır; bu nedenledir ki, gelin sanatçıyı  güçlendirelim. "diyerek, sanata ve sanatçıya her zeminde sahip çıkılmasını istedi.

Fotoğraf: Mehmet Ali Doğan

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) yeni yönetimi ile yeni dönem kurslarına başlıyor. Denekten yapılan açıklamaya göre yeni dönemde bir taraftan özellikle dernek içi ve genç sanatçıları kuv
0
0
  2 Aralık 2012 Pazar günü, derneğin Maçka demokrasi Parkı’ndaki merkezinde Bünyamin Özgültekin’in Divan Başkanlığı’nda yapılan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) 12. O
0
0
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin (BRHD) 42. yıl büyük sergisine ev sahipliği yapıyor BRHD üyesi 146 ressam, heykeltıraş ve seramik sanatçısın
0
0