english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Fotoğraflarla Değişen Gebze Sergisi
Yarışmalar
01.02.2013

TNA

Gebze Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle dağıtıldı.

Gebze Center alışveriş merkezinin birinci katında sergi açılışıyla birlikte gerçekleştirilen ödül törenine protokol ve Gebzeliler yoğun ilgi gösterdi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Her biri birbirinden güzel bu fotoğraflar, Gebze’nin değişen yüzünü, saklı kalmış güzelliklerini bir sanatçı gözüyle görmemizi sağladı” dedi.

-“Fotoğraflarla Değişen Gebze” fotoğraf sergisi 27 Aralık Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Gebze Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen “Fotoğraflarla Değişen Gebze” 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Gebze Center alışveriş merkezinin birinci katında gerçekleştirilen ödül töreni ve sergi açılışına protokol ve Gebzeliler yoğun ilgi gösterdi.

1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri törenle dağıtıldığı törende ilk olarak seçici kurul üyesi ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu söz alarak bir konuşma yaptı.

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu fotoğraf yarışmalarının kentlerin kültürel ve sanatsal hayatına zenginlik katmasının yanında fotoğraf sanatının gelişimine önemli katkı sağladığını söyledi.

 

PROTOKOL VE GEBZELİLER SERGİ ALANINI DOLDURDU

Gebze Center alışveriş merkezinin birinci katında düzenlenen sergi açılışı ve ödül töreni protokol ve Gebze’lilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Törene AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, AK Parti Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, GTO Başkanı Nail Çiler, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda protokol üyesi ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

 

KÖŞKER: BAZEN BİR FOTOĞRAF KARESİ BİN KELİMEYE BEDELDİR

Konuşmasına  fotoğraf sanatının önemli isimlerinden Lewis Hine’nin “Eğer hikayeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşıma ihtiyacı duymazdım”  sözüyle başlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Bazen bir fotoğraf karesi bin kelimeye bedel olabilir. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması, hem Gebze’de bizlerin göremediği, saklı kalmış güzellikleri, bir sanatçı inceliğiyle ve fotoğraf sanatıyla ortaya çıkardı; hem de Gebze’de yaşanan değişim ve gelişimi kalıcı bir şekilde belgelemiş oldu. Dereceye giren sanatçılarımıza, sergideki eserlerin sahiplerine ve tüm katılımcılara bizlere bu güzel anı yaşattıkları için hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU TEBRİK ETTİ

Ödül töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kendilerinin de 8 yıldır 4 Mevsim Kocaeli adıyla fotoğraf yarışması düzenlediklerini hatırlatarak, bu tür yarışmaların fotoğraf sanatçılarının teşvik edilmesinin yanında şehirlerin tanıtımına da büyük katkı sağladığını ifade etti ve  yarışmayı düzenleyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve ekibini tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyükşehir sınırlarına alındığı 2004 yılından itibaren gerçekleştirdiğimiz yatırım ve projelerle Gebze o günden bu güne çok büyük değişim yaşadı” dedi.

 

OKUR: KOCAELİ VE GEBZE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞIYOR

Törende son olarak söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, sergide yer alan Gebze’nin birbirinden güzel fotoğraflarını görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Gebze’deki bu güzellikleri yakalayan ve her biri bizim için çok değerli bu eserleri bizlere kazandıran fotoğraf sanatçılarımıza ve yarışmada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Kocaeli’miz ve başta Gebze olmak üzere tüm ilçelerimiz yerel yönetimlerimizin başarılı çalışmalarıyla şehirleşme yolunda önemli adımlar attı. Yaşadığımız ilin güzellikleri ortaya çıkmaya başladı. Bugün açılışını yaptığımız sergideki bu fotoğraflar Gebze’de yaşadığımız güzelliklerin daha iyi fark edilmesini sağlayacak” dedi.

 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Yarışmanın seçici kurul üyeliklerini yapan KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu ile KASK Başkanı Cengizhan Günesen, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet ve Gefsad Başkanı Osman Nuri Çiriş’e protokol tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Türkiye’nin değişik illerinden 168 fotoğraf sanatçısının 679 eserle katıldığı yarışma sonunda birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira, üçüncüye bin lira, üç adet mansiyon ve Gebze Belediyesi özel ödülü ile jüri özel ödülüne 500’er lira verildi.

BİRİNCİ İSTANBUL'DAN EMRE SOYTÜRK

Gebze’de ilk kez düzenlenmesine rağmen büyük ilgi gören ve Türkiye'nin çeşitli illerinden toplam 168 fotoğraf sanatçısı ve meraklısının katıldığı Gebze Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda 679 eser yarıştı. Seçici kurulun 29 Aralık 2012'de yaptığı değerlendirme sonucu, birinciliği İstanbul'dan Emre Soytürk "İsimsiz" adlı eseri ile, ikinciliği Sakarya'dan İsmail Okur "Kapı" adlı eseri ile ve üçüncülüğü de Kocaeli'den yarışmaya katılan Arzu İbranoğlu "Gebze'de Gün Doğarken" adlı eseri ile kazandı.

 

ÖZEL ÖDÜL VE MANSİYONLAR

Seçici kurul değerlendirme toplantısında Gebze Belediyesi Özel Ödülü'nü "Kar ve Gebze 4" isimli eseri ile İstanbul'dan Cüneyt Çelik, Jüri Özel Ödülü'nü ise İsimsiz" adlı eseri ile Ali Fuat Altın kazandı. Mansiyon ödüllerinin sahibi ise "Pencere" ve "Kubbeler" isimli iki eseriyle Kocaeli'den Sare Kural ve "Gebze'den Yansımalar 2" eseriyle Aydın'dan Funda Bekiz oldu. Seçici kurul 32 eseri de sergilemeye layık buldu. Yarışmaya katılan toplam 11 fotoğraf ise Gebze Belediyesi tarafından satın alındı.

Protokolün ve Gebze’lilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta dereceye giren fotoğrafçılara ödülleri törenle dağıtılırken, vatandaşlar sergilenen fotoğrafları beğeniyle inceledi.

“Fotoğraflarla Değişen Gebze” fotoğraf sergisi 27 Aralık Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversitelerarası Uygulamalı Gül ve Battal Ebru yarışması sonuçlandı. SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El San
0
0
Marmara Forum’un düzenlediği “Çocukluğumun İstanbul’u” fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Yarışma sonunda birinci Tülay Demirkuşak 1000 TL, ikinci Aziz Uzun 500 TL, üçünc&u
0
0
Halim Utlu                       Ülkemizin çağdaş resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı’nın anısını yaş
0
0
"Şefik Bursalı Resim Yarışması"nın kazananları belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, "12. Şefik Bursalı Resim Yarışması"n
0
0
Halim Utlu                        Akhisar Belediyesi ve Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından d&u
0
0