english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Sanko Sanat Galerisinde Fotoğraf Sergisi
Fotoğraf
30.01.2013

Fotoğraf sanatçısı Ersun Can, Sanko Sanat Galerisi’nde  üçüncü sergisini açtı.

Can, açılışta yaptığı konuşmada, 39 eserinin yer aldığı bu serginin 6-7 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, tekstil mühendisi olduğunu, işi gereği gittiği birçok yerde çektiği fotoğrafları insanlarla paylaşmaktan hoşlandığını söyledi.

‘’Bu, insanların belki göremedikleri, gidemedikleri yerleri onlara göstermek amacıyla hazırladığım bir sergi’’ diyen Can, fotoğraf çekimlerinde gittiği şehirler ve ülkelerdeki tarihi yapılar ve mimari eserlerin ilgi alanı olduğunu kaydetti.

Tarihi güzellikleri, insanlarla bağdaştırarak sergilediğini ifade eden Can, daha önce Kuşadası ve İstanbul’da sergi açtığını bildirdi.

Ersun Can, fotoğraf çekimlerinde neden ‘’insan ve tarih’’ üzerine odaklandığını şu sözlerle paylaştı:

‘’Ören yerlerini ve tarihi mekanları dolaşırken birden aklıma gelen bir düşünce beni ‘insan ve tarih’ başlığında oluşan bu fotoğraf çalışması konusunda heyecanlandırmaya yetti. Binlerce yıl öncesinde yaşamış medeniyetlerin sanat ve sanatçıya verdiği önem ve bu eserlere hala günümüzde hayranlıkla bakabiliyor olmamız bende ayrı bir heyecan konusudur.

‘İnsan ve tarih’ isimli fotoğraf sergisiyle bugün yaşadığımız bu tarih yolculuğunda nereden nerelere geldiğimizi sorgulamak inanıyorum ki hepimizin ortak görüşü olacaktır.’’

Sanko Park AVM Müdürü Ufuk Toydemir de sergide yer alan fotoğraflara bakarken adeta Türkiye’yi gezmiş gibi hissettiğini dile getirerek, sanatçıya hitaben, ‘’Elinize sağlık’’ diye konuştu.

Toydemir, daha sonra Ersun Can’a,  teşekkür plaketini ve Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan ‘’Belkıs Zeugma ve Mozaikleri’’ isimli bilimsel yayını sundu.

SANATÇI

1971 yılında İstanbul’da doğan Ersun Can, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil bölümünü bitirdi.

Ersun Can, 5 yıl önce fotoğraf çekme merakını gidermek için satın aldığı makinayla fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğraf çekerken, ‘’Hayat karmaşası içinde sadeliği aramak’’ prensibini benimseyen sanatçı Can, yoluna aynı prensibin eşliğinde devam ediyor.

Can’ın, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılan sergisi, 8 Şubat’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
Belçikalı fotoğrafçılar Bruno Vandermeulen ve Danny Veys'in Sagalassos kazıları sırasında çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi AnaMed'de açıldı. Anadolu medeniyetlerinin diğer uygarlıklara katkıları ve kar
0
0
Uzun yıllardır bir arada olan değişik seviyelerde Dalıcı Brövesine sahip dalgıçların bir araya gelerek 2012 yılında kurdukları "Denizatı Suüstü Sualtı Fotoğraf Grubu"yla özellikle deniz altında var olan yaşam f
0
1
Goethe Enstitüsü, Deutschen Kinemathek Vakfı işbirliği ile Ünlü Film yıldızı Romy Schneider’ın 30. Ölüm yıldönümü anısına bir fotoğraf ve film kliplerinden oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
0
0
Sergide gazeteci, muhabir ve kameramanların zor şartlar altında işlerini yaparken çekilen birbirinden ilginç fotoğraf kareleri yer alıyor Ümraniye Belediyesi, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ m
0
0
Laleper Aytek’in “Issız” adlı sergi sanatçının son dönemde Bodrum, Çeşme, Datça yarımadalar ile çevresinde çektiklerinin yanısıra İstanbul, Yunanistan ve Güney Fransa’yı da i&cce
0
0