english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Van Gogh Alive sergisini 215 bin kişi gezdi
Digital
04.01.2013

Abdi İbrahim'in, 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'ye getirdiği Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi'ni İstanbul ve Ankara'da 215 bin kişi gezdi.

Abdi İbrahim firmasından yapılan açıklamaya göre, sergiyi, 10 Şubat-15 Mayıs'ta İstanbul Karaköy Antrepo 3'te 157 bin, 16 Ekim 2012-3 Ocak 2013 tarihleri arasında Ankara Cer Modern'de 58 bin sanatsever ziyaret etti.

Sergiyle ilgili yapılan araştırma sonuçlarına göre, ziyaretçilerin yüzde 93'ü sergiyi beğendi, yüzde 94'ü de sergiyi başkalarına tavsiye etti.

Sergide, ressam Van Gogh'un 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları, projektörler aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtıldı.

Van Gogh'un en ünlü eserlerini yepyeni bir formatta sunan sergi, her yaş grubundan sanatseverin yanı sıra anaokulları, ilköğretim okulları, liseler, üniversiteler, dernekler ve sivil toplum kuruluşları tarafından da ziyaret edildi.

Sergi kapsamında, sosyal medyada da yarışma ve çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
New York’taki modern sanat müzesi MoMa, 14 farklı video oyundan oluşan yeni bir sergi açmaya hazırlanıyor. Müzenin bu kararı ‘oyundan sanat olur mu?’ sorularını da beraberinde getirdi. ABD’nin New York
0
0
Halim Utlu                    Başkent'li sanatseverlere edebiyat ,resim ve müzik bir arada, adeta bir tepside sunuluyor. 2000'den fazla eser üreten sanatçı, sadece
0
0
Van Gogh Alive sergisi İstanbul'un ardından Ankara'da. Bayramın ilk gününde, Cer Modern'deki serginin ziyaretçisi çoktu. Sanatla teknolojiyi buluşturan dijital sergi ziyaretçileri büyüledi.
0
0
'Dost teknoloji' sloganıyla tüketicilerine ulaşan Vestel, sanatsal etkinliklere verdiği destekle öne çıkıyor. Vestel İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, "Sanata destek, toplumsal görevimiz" diyor
0
0
Haber: Tevfik Erk Allianoi, Anadolu Sağlık Merkezinde yeniden hayat buluyor Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi’nde  açılan üç boyutlu Allianoi fotoğrafları sergisi,iş ve cemiyet hayatının tanınmış isimlerini b
0
0