english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Hürrem tablosu Osmanlı hanedanına geçti
Diğer
04.01.2013

DHA

Tetiana Müsevitoğlu'nun "Hürrem" isimli yağlıboya tablosu, Osmanlı Hanedan mensubu Nazım Siyavuşoğlu'nun oldu.

Tasarımları Modacı Koray Erkan’a ait "Hürrem’in Haremi Defilesi" Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu ev sahipliğinde, 2 Ocak akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açık artırmaya çıkarılan Tetiana Müsevitoğlu’nun "Hürrem" isimli yağlıboya tablosu, Osmanlı Hanedan mensubu Nazım Siyavuşoğlu’nun oldu.

Modacı Koray Erkan, düzenlenen defile sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında " Ben henüz 17 yaşındayım, moda dünyasında sizlerin desteği ile yer almak istiyorum" dedi. Defileye Tuğba Özay da destek verdi.

Açılışta Lions adına konuşan Ln. Nesibe Müsevitoğlu, da, " Hayvanlar yararına düzenlediği defile ile kamuoyunda adını duyuran Koray Erkan, küçük yaşına rağmen, toplumsal konulara da duyarlı bir modacı. Bu defilesini de Lions adına düzenlerken, kolleksiyonunu çevreye duyduğu hassasiyet ile geri dönüşüm projesi olarak tasarladı. Modacımız, kadınlarımıza fırsat verilse ne denli başarılı olabileceklerinden yola çıkarak, Osmanlı’da güçlü kadını temsil eden Hürrem Sultan ve Haremi defile sunumunda konsept olarak belirledi. Ancak tamamen bir hayal ürünü olarak defileyi kurguladı" dedi.

Defile sonunda Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu Başkanı Ln. Ercüment Yüceler tarafından organizasyona destek verenlere teşekkür belgeleri verildi.

Gecede Ukrayna’dan gelerek Türkiye ’ye yerleşen, Kiev Akademisi mezunu ressam Tetiana Müsevitoğlu’nun "Hürrem" isimli yağlıboya tablosu, Liay eğitim bursları yararına açık artırmaya çıkarıldı. Hanedan mensubu, sultan torunu Nazım Siyavuşoğlu tablonun sahibi oldu.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
El işi sanatına olan merakı nedeniyle internette araştırma yaparken dikkatini çeken sepet ve iskemle örmeciliğini yapabilmek için Rize'de mesleğin inceliklerini öğrenen Nurten Sıkar, şimdi memleketindeki diğer kadınlara
0
0
Son yıllarda gelişen ve el sanatları sergilerinde boy gösteren keçe sanatının ustalarından Nilüfer Soyupak, keçe yapımını ve aşamalarını anlattı. İstanbul doğumlu, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlayan
0
0
Halim Utlu Tropfest Festival Başkanı Laverty ve Tropfest 2012 ve 2013 birincileri,Avustralya'lı yönetmenler Clifford ve Jones, film gösteriminden sonra soruları yanıtlayacak... 1993 yılında, ödüllü aktör
0
0
Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği (BKSD) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Sanat Seminerleri’, daha çok vatandaşı sanatla buluşturarak kentin kültürel ve sosyal yaşamına katkı
0
0
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Kültür Portalı'nın tanıtımı ile ilgili toplantıya; Bakanlık üst düzey yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürleri katıldı. 
0
0