english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
'Ayıp Şehir' adlı fotoğraf sergisi açıldı
Fotoğraf
09.12.2012

CHA

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Altın Koza 13 Kare Sanat Festivali kapsamında Fotoğraf Sanatçısı Ali Öz’ün 'Ayıp Şehir' adını verdiği fotoğraf sergisi açıldı.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile birlikte, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan da katıldı.

Serginin açılışında konuşan Zihni Aldırmaz, “Sanatın ve sanatçının olduğu her yerde birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Bazen onlar beni temsil ediyor, bazen de ben onları.” ifadesini kullandı.Adana’nın sanat dolu bir hafta geçirmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Zihni Aldırmaz, “Adana’nın bir çok yönü var ama en önemli yönü sanat zenginliği. Sanata evrensel baktığımız için tüm sanatçıları Adanalı kabul ediyoruz.” dedi.

Fotoğraf Sanatçısı Ali Öz de Adana’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Farklı bir çalışma. İki yıllık bir emeğin ürünü. Bu eserleri sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluyum. Sayın Başkana ve sizlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Başkanı Tahsin Sezer de, Öz’ü Adanalılarla buluşturmaktan dolayı mutluluk duyduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından Zihni Aldırmaz, AFAD adına Ali Öz’e teşekkür belgesi verdi.

Zihni Aldırmaz ve oda başkanları sergiyi gezerek, fotoğrafları tek tek inceledi. Fotoğraf Sanatçısı Ali Öz, fotoğraflarla ilgili Zihni Aldırmaz’a bilgiler verdi.

Sergi açılışına 13 Kare Sanat Festivali Koordinatörleri Haluk Uygur ve İsmail Timuçin de katıldı.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
Belçikalı fotoğrafçılar Bruno Vandermeulen ve Danny Veys'in Sagalassos kazıları sırasında çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi AnaMed'de açıldı. Anadolu medeniyetlerinin diğer uygarlıklara katkıları ve kar
0
0
Uzun yıllardır bir arada olan değişik seviyelerde Dalıcı Brövesine sahip dalgıçların bir araya gelerek 2012 yılında kurdukları "Denizatı Suüstü Sualtı Fotoğraf Grubu"yla özellikle deniz altında var olan yaşam f
0
1
Fotoğraf sanatçısı Ersun Can, Sanko Sanat Galerisi’nde  üçüncü sergisini açtı. Can, açılışta yaptığı konuşmada, 39 eserinin yer aldığı bu serginin 6-7 yıllık çalışmanın ürü
0
0
Goethe Enstitüsü, Deutschen Kinemathek Vakfı işbirliği ile Ünlü Film yıldızı Romy Schneider’ın 30. Ölüm yıldönümü anısına bir fotoğraf ve film kliplerinden oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
0
0
Sergide gazeteci, muhabir ve kameramanların zor şartlar altında işlerini yaparken çekilen birbirinden ilginç fotoğraf kareleri yer alıyor Ümraniye Belediyesi, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ m
0
0