english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
İstanbul Modern interneti beyazperdeye taşıyor
Müze
06.12.2012

Müze, 13 Aralık'ta 'Upload Sinema Maratonu" ile 20-21 Aralık'ta "Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali"ne ev sahipliği yapacak.

İstanbul Modern Sinema, interneti beyazperdeye taşıyan “Upload Sinema Maratonu” ve kısa filmlerden oluşan “Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”ne ev sahipliği yapacak.

İstanbul Modern Sanat Müzesi'nden yapılan açıklamaya göre, Hollandalı film kulübü Upload Cinema ile ortaklaşa düzenlenecek “Upload Sinema Maratonu” programında, yılın en çok izlenen 40 videosunun da dahil olduğu 4 ayrı seçkide, 100'den fazla video izlenime sunulacak.

Sinema tanımının genişlediği yeni bir interaktif alan sunan program kapsamında 13 Aralık'ta, spor alanında alışılmadık olaylara ve başarılara tanıklık eden 39 videodan oluşan “Kaybedenlere Yer Yok”, Uluslararası Rotterdam Film Festivali ve Upload Cinema işbirliğiyle eğlenceli 34 videoyu bir araya getiren “Kötü Biten Maceralar”, Hollanda Mimarlık Enstitüsü ve Upload Cinema işbirliğiyle seçilmiş şehir temalı 33 videonun bulunduğu “Şehri Karıştıranlar” ve geçen yılın en iyi 40 videosunun yer aldığı “2011'in En İyileri” başlıkları altında 4 farklı seansta filmler gösterilecek.

“Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”

Galatasaray Üniversitesi Medya Çalışmaları, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEDİAR) tarafından kısa filmcileri Türkiye 'de son yıllarda canlanan “tür” sinemasına teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”, 20-21 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle “Elmalarla Armutları Karıştırmayan” sloganıyla düzenlenecek festivalde, bu yıl toplam 6 kategoride başvuran 162 film arasından belirlenen 32 finalist yarışacak.
Festivalde, korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kısa filmler “Korku Tüneli”, komedi filmleri “Komikaze”, dramlar “Alabora”, deneysel kısa filmler “Labirent”, belgesel filmler “Çarpışan Aramalar” ve lise öğrencilerinin kısa filmleri “Atlıkarınca” bölümlerinde değerlendirilecek.

Bölüm finalistleri, 21 Aralık'ta İstanbul Modern'de kısa film meraklılarıyla buluşacak.
Ayrıca, festivalin bu yılki konuklarından yönetmen Ümit Ünal da ilk filmi “9” ve “Türkiye'de Gerilim Sineması” konulu söyleşisiyle 20 Aralık'ta İstanbul Modern'de olacak.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
AA Kültür Bakanlığı, müze ve ören yerlerine bir yıl boyunca sınırsız ziyaret imkanı tanıyan Müzekart'a sınırlama getirdi. Bundan böyle aynı müze yıl içinde ikinci kez ziyaret edilemeyecek. K&uu
0
0
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Agora kazı alanı içinde yıkılmaya yüz tutmuş tarihi bir yapıyı daha restore ederek müzeye dönüştürecek. Tarihi Agora da yıkık durumdaki tescilli bir binayı restore ederek &
0
0
CİHAN Yaklaşık 400 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan, sayısız beyliğe ve kuruluşa ev sahipliği yapmış olan Kastamonu, köklü geçmişini Kent Tarihi Müzesi'nde sergiliyor. Kastamonu, 2002 tarihinde kapıları
0
0
İHA Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü.) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi ve Geleneksel Türk El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Özdemir, "Ge&cced
0
0
Buldan'da, dokuma ve el sanatları müzesi kurulması yönünde çalışma başlatıldı. Halen Halk Eğitim Merkezi'ne tahsisli olan tarihi binanın, aynı merkeze bağlı müzeye dönüştürülmesiyle ilgili
0
0