english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Contemporary Istanbul'da Çocuk Sanat Atölyesi
Çocuklar
11.11.2012

Bu yıl 22-25 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Contemporary Istanbul’da açılacak olan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, çocuklara dört gün boyunca kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir sanat ortamı sağlayacak.

Klasik ve çağdaş sanat alanında pek çok projeye destek olan Yıldız Holding, bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Türkiye’nin en geniş kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’un sponsoru oldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bir sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, bu geleneğini bu yıl da devam ettiriyor. Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’a sponsor olan Yıldız Holding, fuarda açacağı Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ile büyüklerin yanı sıra, küçük sanatseverleri de çağdaş sanatla tanıştıracak. 

Yıldız Holding’in Contemporary Istanbul sponsorluğu ve fuarda açılacak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin tanıtımı İstanbul Sofa Otel’de yapıldı. Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan Ali Güreli “Contemporary Istanbul 7. yılında kapsamlı içeriği ve büyüyen uluslararası boyutu ile öne çıkacak. Ülkemizin, sanatsal ve kültürel etkinlikleri yanında geleceğinin planlanması amacı ile kültür ve sanata daha fazla önem ve ağırlık vermesi gerekiyor. Sanatın, çocukların ve gençlerin hayatına azami ölçüde erken girmesi, yaratıcılıklarının anlaşılması ve destek verilmesi yönünden son derece önemli… Yıldız Holding – Contemporary Istanbul işbirliğinin de hedefi çocuklarımızı sanatın içine çekmek ve özendirmek” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Contemporary Istanbul sponsoru
Contemporary Istanbul ile Yıldız Holding işbirliğinin aslında 2010 yılında başladığını vurgulayan Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, “Yıldız Holding koleksiyonuna katılan Burhan Doğançay’ın Mavi Senfoni tablosunu o yıl fuarda sergilemiştik. 2011 yılında Mübin Orhon’un “Soyut Kompozisyon”unu sergiledik. Bu yıl ise resmi olarak sponsorluk sözleşmesi imzalayarak işbirliğimizi bir adım ileriye taşıdık” dedi.

Yıldız Holding olarak klasik ve çağdaş sanat projelerine destek verirken, holdingin ana markası Ülker’in ise çocukları sanat, spor ve eğitim alanlarında desteklediğini belirten Şeker, “Sporda ise, ‘ÇocuklarİçinSpor’ projeleri ile 220 binin üzerinde çocuk hem eğlendi, hem öğrendi. Kültür –sanatta Ülker Çocuk Sinema Şenliği ile Türkiye’nin dört bir yanından 640 bin çocuk sinema ile tanıştı. Eğitimde ise Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın başlattığı Yemekte Denge projesi ile 2012-2013 eğitim-öğretim sezonu sonuna kadar 40 bin çocuğa yemekte denge eğitimi verdik. Şimdi de onları sanatı küçük yaşta benimseyen bireyler olmaları konusunda destekliyoruz” diye konuştu.

Sanat fuarında çocuk atölyesi dünyada ilk
Neredeyse tüm sanat etkinliklerinin büyüklere yönelik planlandığını kaydeden Şeker, şöyle devam etti: “Dünyadaki sanat etkinliklerinde de durum böyle. Biz de çocuklara yakın bir marka olarak sanat alanında bu boşluğu doldurmak istiyoruz. Çünkü sporda olduğu gibi sanatseverlik de küçük yaşta kazanılan bir özellik. O nedenle destek olduğumuz oluşumlarda çocuklara ayrı bir yer ayrılmasını önemsiyoruz. Contemporary Istanbul’da çocuk sanat alanını sahiplenmemiz de bu vizyon ve misyona hizmet ediyor. Fuar içinde çocuklara yönelik bir sanat atölyesi oluşturduk. Çocuklarla büyükleri sanat çatısı altında buluşturan bu atölye Türkiye’de de bir ilk aslında. Atölyede çocuklara sanatın aslında sadece boya ve tuvalden ibaret olmadığını, elinizin altındaki her objeyi bir sanat eserine çevirebileceğini anlatacak uygulamalar göstereceğiz.”

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde neler var:
• Çağdaş Sanatla Tanışma: Contemporary Istanbul’da heyecan ve yaratıcılık dolu mini bir keşif turu! Yaratıcı çocuklar için bire bir.
• Havada Çiziyorum: Havada renkli çizgiler yapabileceğini hiç düşünmüş müydün? Çok farklı, renkli ve yaratıcı bu etkinliğe mutlaka katılmalısın!
• Mutluluktan Uçuyorum: Haydi gelin mutluluktan uçan bir heykel yapalım.
• Slogan Art: Kendi sloganını yaratmaya ve bunu hem bir LED panelde hem de Twitter’da. Herkesle paylaşmaya ne dersin?
• Mutlu Heykeller:  Kağıt, tel, bant ve renkli hamurlar hayal gücün ile “Mutlu Heykeller”e dönüşüyor!
• Mutluluk Duvarı:  Yaratıcılığını serbestçe ve eğlenerek, üstelik renkli ve farklı malzemeler kullanarak “Mutluluk Duvarı”mıza yansıtabilirsin!

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
Akbank Sanat'ta Aralık ayında çocukları keyifli atölyeler bekliyor. Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi Çocuklar Çağdaş Sanat Atölyesi'nde, eğitmen gözetiminde Sarkis'in su iç
0
0
Bu yıl ilki düzenlenen “Arkadaşım Bienal - Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali” tüm dünya çocuklarını sanat alanındaki çalışmalarıyla Çanakkale’de buluşturdu. “Mavitay
0
0
Nil Özer İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde hünerlerini sergileyen çocuk ve gençler, yetişkinler için umut kaynağı oldu. ÇOCUKLARA ve gençlere yönelik günc
0
0
Bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Contemporary Istanbul’da açılacak olan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, çocuklara dört gün boyunca kendilerini özgürce ifade edebilecekleri
0
0
Ünlü sanat gönüllüsü Gazi Selçuk, ikincisini düzenledikleri Çocuk Bienali’nde, İstanbul’da 3 milyon çocuk ve genci sanatla buluşturacaklarını müjdeledi. Selçuk, &ldquo
0
0