english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Meslek Öğrenen Kursiyerler El Sanatları Sergisi Açtı
Dokuma
30.01.2012

Kayseri Melikgazi Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nın 2011–2012 ilk döneminde kursiyerler tarafından hazırlanan ve 3250 parça eserden oluşan el sanatları sergisi düzenlenen tören ile açıldı.

Melikgazi Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve eşi Necmiye Büyükkılıç’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Melikgazi Kaymakamı Nusret Dirim, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, AK Parti Melikgazi Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırdaşı ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye olarak yol, kaldırım, park, sosyal tesis gibi hizmetleri yapmakla birlikte, eğitime, kültüre ve spora verilen önemin gösterme adına Mesleki beceri kursları düzenleyerek her yıl binlerce vatandaşı sertifikalı kalifiye elemanı olarak iş piyasasına kazandırdıklarını belirtti.

Büyükkılıç, “17 bölgede, 22 branş da 3250 kursiyerimiz bu kurslarımızda eğitim görmüştür. Bu kurslarımız ev tekstili, kurdele nakışı, pul boncuk, aşçılık, makine nakışı, iğne oyası, kilim, kuaförlük, cilt bakımı gibi kursların yanı sıra Osmanlıca, İngilizce, diksiyon, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe ve çocuk bakıcılığı kurslarımızdır. Melikgazi Belediyesince mahalleler de yaptığımız sosyal tesislerde günde yaklaşık 4000 kişiye hizmet vermekteyiz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, zamanında Melikgazi'de belediye başkanlığı yapmış biri olarak Melikgazi Belediyesi’nin nasıl çalıştığını iyi bildiğini söyledi. Özhaseki, kültür ve sanat çalışmaların geniş bir yelpazede hizmet verildiğini ve bundan dolayı da emeği geçenleri kutladığını söyledi.

Sergi açılışının ardından, kursiyerlerin yaptığı bir birinden güzel el emeği göz nuru eserleri büyük bir titizlik ile inceleyen davetliler kurs öğretmenlerinden eserlerin nasıl yapıldığına dair bilgiler aldı. Sergi gezisi sonrası katılımcılara yine Kayseri Mutfağı kursiyerlerince yapılan tatlı ve pasta ikramında bulunuldu.

İlk gün oldukça kalabalık bir davetli topluluğunu ağırlayan ve katılımcıların beğenisi kazanan sergi, 4 Şubat 2012 tarihine kadar 09.00- 16.30 saatleri arasında gezilebilecek. (CİHAN)

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
CİHAN Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Sanat Galerisi, sanatseverleri tekstil dokuma eserleri sergisiyle buluşturdu. Sergide Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitim B&o
0
0
Türkiye’nin en önemli halı dokumacılığının merkezi Balıkesir Sındırgı’dan halı ve kilimler Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisinde açıldı. Kök boyaların yünlerde farklı renkleri ve Yağcıbedir motif
0
0
Malatya Park, geleneksel sanatlarımızın korunması ve yaşatılması için yeni bir adım atıyor Dünyaca ünlü geleneksel el sanatlarımızdan olan el halısı dokumacılığı, Malatya Park’ta KÖK SANAT Halı Teşhir Salonu&rs
0
0
BAKSI Kültür Sanat Vakfı ve KUDAKA işbirliğiyle gerçekleştirilen “Çözgüdeki Anadolu” Projesi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda “Erzurum, Bayburt ve Erzincan Kil
0
0