english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Galerist'te Erwin Wurm ile söyleşi
Röportaj
04.07.2012

Dünyada özellikle one minute sculptures/ bir dakikalık heykeller ve Fat Sculptures/Şişman Heykelleri ve eserlerinde mizahi şaşırtıcı yaklaşımla dikkat çeken Avusturyalı sanatçı Erwin Wurm, Galerist'in davetlisi olarak 4 Temmuz'da İstanbul'da olacak

Wurm, Galerist’te yer alan “Blow Up” Sergisi çerçevesinde 4 temmuz saat 19:00 ‘da sosyolog, kürator Ali Akay ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

1954 yılında doğan Erwin Wurm, Viyana ve Limberg'de yaşamını sürdürüyor. Uluslararası sanat camiasının yıldızlarından biri olarak kabul edilen Wurm'un eserlerinin bulunduğu koleksiyonlardan bazıları Fransa'da Centre Pompidou ve Musée National d'Art Moderne, (Paris) Musée d'Art Contemporain, (Bordeaux) ve Musée d'Art Contemporain, (Lyon), Amerika'da Solomon R. Guggenheim Museum, (New York), Walker Art Center, (Minneapolis) ve Judith Rothschild Foundation, (New York); Almanya'da, Museum of Modern Art, (Frankfurt), Center for Art and Media Technology (Karlsruhe), Museum Ludwig, (Cologne) and Städtische Galerie im Lenbachhaus ve Kunstbau, (Munich); İsviçre'de, Kunsthaus, (Zurich); Avusturya'da, Belvedere, Albertina and Museum of Modern Art Ludwig Foundation (MUMOK). Wurm son kişisel sergilerini; Bon'daki Kunstmuseum, (2010), Beijing'deki Ullens Center for Contemporary Art (2010), Viyana'daki Essl Museum, Lenbachhaus'daki Städtischen Galeri ve Münih'teki Kunstbau'da gerçekleştirdi.
 

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler