english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
ATSO Kültür Sanat Projelerini Önemsiyor
Birlik-Kuruluş
12.12.2011

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak; “Antalya'da ekonomik gelişme için mutlaka kent kültürünün gelişmesi lazım. Antalya sanat şehri olmalı“ dedi.

12 Aralık 2011 Pazartesi - Antalya Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü Selim Gürata, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak'ı ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan ATSO Başkanı Budak, Oda olarak kent kültürünün gelişmesine, kentlilik bilincinin yükselmesine büyük önem verdiklerini, Oda'nın imkanları doğrultusunda kültür - sanat etkinliklerine destek verdiklerini söyledi.

Antalya'nın hızla metropolleşen bir kent haline geldiğini belirten Budak, "Ekonomik kalkınmayı tek başına gerçekleştiremezsiniz. Antalya'da ekonomik gelişme için mutlaka kent kültürünün gelişmesi lazım. Antalya bölgesinde 2 bin yıl önce, o günkü zor şartlarda onlarca görkemli tiyatro inşa edilmiş. Bu coğrafyada kültür sanata büyük önem vermişler. Maalesef zaman içinde bu ilgi azalmış. Antalya 2 bin yıl önce sanat şehriymiş. Bugün de bir sanat şehri olmalı. Biz Oda olarak kentimizde kültür ve sanat projelerinin gelişmesine katkı koyacak projeler geliştiriyoruz. Kent merkezindeki eski hizmet binamızı Van Gogh, Picasso gibi dünya çapında sanatçıların eserlerinin sergilenebileceği bir kültür - sanat merkezi yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu merkezimizde aynı zamanda sanata ilgi duyanlara sanat eğitimi vereceğimiz bir bölüm de olacak" diye konuştu.

Antalya Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü Selim Gürata da, mayıs ayında gerçekleşecek Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali'yle ilgili bilgiler verdi. Gürata, Antalya işdünyasının tiyatroya daha fazla ilgi göstermesini arzu ettiğini de söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
22 Mart Pazar Akşamı saat 21.00 da TRKPA TV de canlı olarak "Sanat ve Sanat Pazarlaması" üzerine konuşacağız.    TRKPA TV arşivine "Sanat Pazarlaması" da dahil etmek üzere Program teklifimi k
0
0