english
Son Yorumlar
tuğba yıldızhan
bence yanılma payı yüksek , Mona Lisa o dönmein güzellik anlayışına uygun ö...
Toprak
Pera yine çok güzel bir sergi getirmiş, teşekkürler.......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Sanat Seminerleri Bursa’da Başladı
Diğer
13.02.2013

Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği (BKSD) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Sanat Seminerleri’, daha çok vatandaşı sanatla buluşturarak kentin kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamayı hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlayan çalışmalara destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Bursa Kültür Sanat Derneği (BKSD) işbirliğiyle düzenlenen ‘Sanat Seminerleri’, Çocuk Sanat Evi’nde başladı. Programın ilk atölye çalışmasına katılan usta oyuncu Celal Bıyıklı, katılımcılara tiyatroya dair önemli bilgiler verdi. 3 ay boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliğin ilki, vatandaşlardan da büyük ilgi gördü. Bıyıklı’nın atölye çalışmasını izleyenler arasında Bursa Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan da vardı. Sanat alanında önemli bir çalışmanın gerçekleştirildiğine işaret eden Bakan, “BKSD’nin ne kadar canla başla çalıştığının tanığı olarak, emeklerinin böyle etkinliklerle değerlendiğini ve sanatseverlerin bundan istifade ettiğin görmek mutluluk verici. Bu tür çalışmalar Bursa için önemli bir fırsattır” diye konuştu.

Bakan, Kültür A.Ş. olarak bu tür çalışmalara desteklerinin arttırarak devam ettireceklerini belirtti.
“Sürprizler devam edecek”

BKSD Başkanı Arda Mat ise hayata geçirdikleri sanatsal çalışmalarda her zaman Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini gördüklerini belirtti. Bursalı sanatseverlerin programa ilgisinden de memnun olduklarını söyleyen Mat, “BKSD ailesi, her geçen gün büyüyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeni ve sürpriz projelerle vatandaşlarla buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Programa katılan seyirciler de atölye çalışmasının kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağladığını ve çok keyifli vakit geçirdiklerini anlatarak, bu tür faaliyetlerin artmasını, hatta okullarda da yaygınlaştırılmasını istedi.

Tiyatro tarihi, oyunculuk ve diyafram eğitimi, mimik ve jest çalışmaları, insan vücudunun enstruman özelliği, topluluk içinde konuşma, etkili sunum ve iletişim yöntemlerinin ele alındığı atölye çalışmalarına Türkiye’de tiyatro eğitimi konusunda kitapları en çok satan usta sanatçı Yılmaz Arıkan ile devam edilecek.

Henüz yorum yapılmamış.
Benzer Haberler
El işi sanatına olan merakı nedeniyle internette araştırma yaparken dikkatini çeken sepet ve iskemle örmeciliğini yapabilmek için Rize'de mesleğin inceliklerini öğrenen Nurten Sıkar, şimdi memleketindeki diğer kadınlara
0
0
Son yıllarda gelişen ve el sanatları sergilerinde boy gösteren keçe sanatının ustalarından Nilüfer Soyupak, keçe yapımını ve aşamalarını anlattı. İstanbul doğumlu, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlayan
0
0
Halim Utlu Tropfest Festival Başkanı Laverty ve Tropfest 2012 ve 2013 birincileri,Avustralya'lı yönetmenler Clifford ve Jones, film gösteriminden sonra soruları yanıtlayacak... 1993 yılında, ödüllü aktör
0
0
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Kültür Portalı'nın tanıtımı ile ilgili toplantıya; Bakanlık üst düzey yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürleri katıldı. 
0
0
Türkçe konuşan sanatçıları tek çatı altında toplayan TÜRKSOY, 1.5 milyon dolarlık bütçeyle dünya çapında organizasyonlara imza atıyor. Merkezi Ankara'da olan teşkilatın yöneticisi Kas
0
0