english
Valör Sanat Galerisi
T (0312) 442 0072
F (0312) 442 0073

http://valorsanat.com
4. Cad. Şehit Mustafa Doğan Sok. 33/A Yıldız Çankaya, ANKARA
Önder Aydın "Anadoludan Görsel İzler"
07.05.2013 - 31.06.2013
Açılış: 07 Mayıs, Salı: 18.00 - 20.00 Bu sergideki eserleri görmek için tıklayın
Önder Aydın "Anadoludan Görsel İzler"

1979 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünü bitirdi.Daha sonra Lisans tamamladı.Uzun yıllar Sanat Eğitimciliği yaptı.Çocuk Kitapları resimledi.Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyeliği(PSD)-Ankara Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) ve Yeniden sanat Grubu'nun kurucu üyesi oldu.

Uluslar arası ve Ulusal Festivallerde eserleri sergilendi.Eserleri ve sanat anlayışı hakkında Tv ve radyo programları ile kitap, sanat  ergileri, Ansiklopedik sözlük, katalog, yazılı basın, internet gazetelerinde çok sayıda röportaj ve değerlendirme yazıları yayınlandı.

Devlet Resim ve Heykel Yarışmaları, Şefik Bursalı Ulusal Resim Yarışması, Mustafa Ayaz Müzesi Resim Yarışması (1. 2. ve 3.) ile bir çok ulusal yarışmalarda seçici kurul üyeliği yaptı. Uluslararası Sanatçı Çalıştaylarına ve sanat fuarlarına katıldı. Onun resimlerinde zaman kavramı yok olur..Tarihte geriye doğru göndermeler yapar. Sanatçının resimlerinin esin kaynağı Anadolu Uygarlıklarıdır.12 bin yıllık Anadolu Uygarlıklarının Türk sanatının çıkış kapısı ve parmak izleri olduğuna inanır.Fantastik ve sürrealizme yakın bir anlatım dili vardır. 22 kişisel sergi açan sanatçının, 500'e yakın yurt dışı ve yurt içi seçme karma sergilerde eserleri sergilenmiştir.Başta Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi olmak üzere, Kültür Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ordu Valiliği, Kastamonu Valiliği, Gazi Üniversitesi Resim-Heykel Müzesi, Çorum Belediyesi, Bankalar ve Özel Şirketler, özel kolleksiyonlar ile Rusya-Amerika-Fransa gibi ülke özel kolleksiyonlarında da eserleri bulunmaktadır.Altı yıl (2006-2012) Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Yön.Kur.Başkanlığı yapan sanatçı, çalışmalarını halen Ankara'da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

web site: www.onderaydin.com
e-posta: onderaydin2@gmail.com

Henüz yorum yapılmamış.
tümünü göster