english

Arnavutköy Art Gallery
T [0212] 257 0667

www.arnavutkoyartgallery.com
Arnavutköy Cad. Nu:75 Bebek, Beşiktaş 34345 İSTANBUL
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

Arnavutkoy artgallery’in sanat alanında yaptığı çalışmalar 1890 yılında inşa edilen tarihi dört katlı ARTHOUSE binasının birinci ve ikinci katında toplam 220 m² bir alanda yer almaktadır. Zeynep Özay tarafından 2006 yılında restore edilerek kurulan ve yönetilen artgallery çağdaş sanat düşüncesinden yola çıkarak yerli ustaların ve yetenekli sanatcıların kişisel, karma ve proje sergileri yanında, toplantı, konferans, panel, özel sinema ve senaryo atölye çalışmalarınada ev sahipligi yapmaktadır. ARTHOUSE alışılmış sessiz, soguk beyaz-galeri ambiansını sanatcı-eser baglantısı ile daha sıcak ve butik ortama taşiyan anlayışın önde gelen temsilcisi olmuştur.  Arnavutkoy artgallery için kendini ifade edebilen sanatcının sanatseverlerle buluşmasında hiç bir engel yoktur

Galerimiz, etkinlikleriyle sadece ülkemiz sanat platformunda değil uluslararası sanat platformunda da yer almaya başlamıştır. Arnavutkoy artgallery istanbul da düzenlenen sergilerini yurtdışındaki galerilere de taşınmaktadır.

Arnavutkoy artgallery 2006 yılından beri ev sahipliği yaptığı önemli sergiler arasında Meliha Coskun “Gecmisten Gelecege Cintemani”, Abdullah Kasapci “Takilarin Dili”, Gulcin Anil “ Mevlana ve Dansin Rengi ”, Pinar Kaptanoglu “ Pinara”, Ayfer Kalsin “Misal”, Banu Taylan “Banu Taylan Evreninde Yolculuk”, Filiz Öztürk Doğan ‘’Çagrı‘, Anne Van Mierlo ‘’ All The Color Of Human Nature’’, gibi  kişisel sergilerinin yanı sıra  “Hanefi Yeter, Mursit Cemal Ozcan, Kadir Sevim, Muhammed Aliyev, Yildiz Sermet, Hasan Baskiran, Belgin Şahin, Mina Sanver, Gülsün Erbil, Mina Arasan, Meral Kanık, Setenay Özbek, Andrea Durchankova, Angelika Kemmler, Annabel Pattullo, Elaine Graham, Jennifer Odlum, Linda Caldwell, Margie Lambert-Şen, Mariette Rijnsdorp, Mojca Androjna, Shona Schneider, Sibylle Giraud, Sophie Greiveldinger, Nuri Battal, Aslı Özok” imzali karma sergiler, kişisel veya şirket konferanslarıda düzenlenmektedir.