english

Almelek Sanat Galerisi
T [0212] 265 3851
F [0212] 265 3953

www.almelekartgallery.com
Cevdetpaşa Cad. Nu:99/1 Ayşe Sultan Korusu, Bebek Beşiktaş, İSTANBUL
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

Almelek Sanat Galerisi 26 Kasım 1988'de kurulmuştur. “Sanat bir gereksinimdir” düşüncesine olan inancı, Almelek Sanat Galerisi'nin sanatsal ve toplumsal aktivitelerde yer almasının nedenini oluşturmaktadır.

Nitelikli ve çağdaş sergiler açmayı hedefleyen galerimiz, sanatçılarını ve eserlerini basılı materyal ve medya kanalıyla en iyi şekilde tanıtarak sergilerin toplumun her kesiminden mümkün olduğu kadar fazla kişi tarafından izlenmesini amaçlamaktadır. Yılda 6 – 7 sergi düzenleyen galerimiz, kişisel sergilerin yanı sıra Grup Sergileri, Koleksiyon Sergileri, destek ve teşvik amaçlı Genç Sanatçılar sergilerini düzenli olarak sürdürmektedir.

Bugün geriye dönüp baktığımızda, 19 yıl boyunca istikrarlı bir şekilde düzinelerce sergi açtığımızı görüyoruz. Galerimizde, Türk sanatının -ilk aklımıza gelen- önemli ustalarından Bedri Rahmi Eyüboğlu, Hüseyin Gezer, Nuri İyem, Zerrin Bölükbaşı; yabancı sanatçılardan Robert Di Credico, Roberto Ferruzzi ve Frank Meisler; grup sergilerimizden Leopold Levy ve Öğrencileri, Bedri Rahmi Öğrencileri, Yurt Dışındakiler Almelek’te ve her yıl düzenlediğimiz Yontu Dünyamızdan ve Genç Sanatçılar sergileri bunların başında gelir.  Sanat fuarlarına her yıl düzenli olarak katılan Almelek Sanat Galerisi, değişik performans gösterileriyle de (konser, happening, dans - mim gösterileri) fuar kavramına yakışan uyumlu sanatsal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

Galerimiz Ocak 2008’den itibaren Bebek Ayşe Sultan Korusu’ndaki yeni mekânında sanatseverleri ağırlamaya devam etmektedir.