english

Akbank Sanat Galerisi (Beyoğlu)
T [0212] 252 3500 - 01
F [0212] 245 1228

akbanksanat@akbank.com
www.akbanksanat.com
İstiklâl Cad. Nu:8 34435 Beyoğlu, İSTANBUL
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati: Merkezimiz Pazar - Pazartesi Günleri haricinde 10:30 - 19:30 arası açıktır

Akbank Sanat; sergilerden modern dansa, film gösterimlerinden tiyatrolara, klasik müzik resitallerinden caz konserlerine, panellerden ustalık sınıflarına 17 yıldır "değişimin hiç bitmediği yer" olma misyonuyla yılda 700'ün üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.
 
Akbank'ın sanat merkezi olan Akbank Sanat 1993 yılında kurulmuştur. Akbank Sanat 2003 yılından itibaren çağdaş sanata yönelerek yeni bir yapılanmaya girmiş ve düzenlediği sergiler küreselleşen bir sanat çizgisinin yerel ve uluslararası niteliğine doğru eğilerek dinamiği hareketlendirmiştir. Sanatlardaki gelişim çizgisini her alanda yakalamaya doğru yapılan bu atılımla Akbank Sanat, sanatsal harekette İstanbul'un, hatta Türkiye'nin olduğu kadar, Ortadoğu'nun ve Balkanlar'dan başlayan bir çizgiyle Avrupa'nın en saygıdeğer sanat mekanlarından biri haline gelmiştir. İstanbul'un kültür ve sanat hayatında önemli bir yeri olan Beyoğlu'nda sürekli faaliyet gösteren  Akbank Sanat  yıl boyunca sergiler, söyleşiler, konferanslar, film gösterimleri ve konserlerle 700'ün üzerinde etkinlik  organize etmektedir. Litografi ve serigrafi atölyesinde ise sanatçılara baskı yapma imkanı sunmaktadır.
 
"Değişimin hiç bitmediği yer" olma misyonuyla bünyesinde bulundurduğu Akbank Sanat Tiyatroları ve Akbank Sanat Dans Atölyesi sanatseverleri çağdaş sanatın en yeni örnekleriyle buluştururken, genç sanatçılara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri eşsiz bir ortam sunmaktadır.
 
Akbank Sanat binasında, Plastik Sanatlar alanında yapılan çalışmalar, 1. katta gerçekleşiyor. Bu mekanlarda gelenekselden geleceğe ulusal ve uluslararası sergiler yer alıyor.
 
2. katta, Çok Amaçlı Salon yer alıyor. 125 kişilik kapasitesi olan bu salonda, tiyatro, canlı konser, panel, söyleşi, dia gösterileri, konferanslar ve DVD gösterimleri gerçekleşiyor. 
 
3. kattaki Çağdaş Sanat Atölyesi'nde hem Serigrafi hem de Litografi Atölyesi bulunuyor.
 
4. katta Müzik Dinleme Odası, kütüphane ve cafe bulunuyor. 1892 CD'lik bir arşive sahip olan ve başta klasik müzik olmak üzere, caz ve film müziklerinden seçkin örneklerin dinlenebildiği Müzik Dinleme Odası'nda aynı anda 9 kişi, CD arşivinden diledikleri eseri kendileri seçerek dinleyebiliyor. Ayrıca, aynı katta yer alan Çağdaş Sanat üzerine kitapların bulunduğu kütüphaneden herkes yararlanabiliyor. CD arşivinden seçmiş olduğunuz eseri dinlerken, aynı zamanda kitap okuyabilirsiniz. Dilerseniz, cafeye geçerek çay ya da kahvenizi yudumlarken, Beyoğlu'nun o kendine has dokusunu hissedebilirsiniz.
 
6. katta Dans Stüdyosu bulunuyor. Zeynep Tanbay'ın çalışmalarını sürdüreceği stüdyoda, 'Zeynep Tanbay Dans Projesi' çalışmalarının yanı sıra, workshoplar, açık provalar, söyleşiler, video gösterimleri ve genç koreograflar gibi etkinlikler de yer alıyor.
 
Akbank Sanat Merkezi Kütüphanesi ve Müzik Dinleme Odası Pazar ve Pazartesi günleri hariç, her gün 14:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
AKBANK SANAT DANIŞMA KURULU
 
    * Prof. Dr. Ali Akay
    * Derya Bigalı
    * Emin Mahir Balcıoğlu
    * Faruk Eczacıbaşı
    * Hakan Binbaşgil
    * Doç. Dr. Hasan Bülent Kahraman
    * Hayri Çulhacı
    * Öğr. Gör. Levent Çalıkoğlu
    * Leyla Alaton
    * Murat Göllü
    * Özen Göksel
    * Suzan Sabancı Dinçer
 
Not: Alfabetik sıra ile yazılmıştır.