english

AdaSanat
T [0212] 245 5623 - 3503

info@adasanat.com.tr
www.adasanat.com.tr
İstiklâl Cad. Aznavur Pasajı Nu:212 Kat:9 34440 Galatasaray, Beyoğlu İSTANBUL
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

Oluşum:
1990 Yılında Galatasaray'da Memet ve Buket Güreli'nin bağımsız sanatsal çalışmalarını sürdürmek üzere özel resim atölyesi olarak kuruldu. Bu süreçte genç sanatçı adaylarına yönelik bir eğitim proğramının uygulandığı atölyede, giderek artan ilgi ve aktivite gereği yeni bir yapılanmaya gidilmesi zorunluluğu doğdu.

1996 yılında ADASANAT Ltd.şti. olarak tüzel kişilik kazanan atölye 1997 yılından itibaren de taşındığı yeni mekanında faaliyetlerini geliştirerek sürdürmektedir. Güzel Sanatlar Fakültelerine yönelik sanat eğitiminin yanı sıra önemli restorasyon projeleri ve uygulamaları, duvar resmi uygulamaları da gerçekleştirmiştir. Atölyede varolan baskı resim düzeneği nedeniyle zaman zaman bazı sanatçıların çalışmalarına evsahipliği de yapmaktadır.

Sanat eğitiminde 20 yıl...
Ada Sanat genç sanatçı adaylarının sanatla buluşmasında ve gelişim yolculuklarının ilk durağı olarak sorumluluğunun bilincinde, eğitim misyonunu 20 yıldır sürdürmektedir. Bugüne değin sayıları binlerle ifade edilen genç sanatçı adaylarının mesleki sanatsal formasyonunun başlangıcında; düzeyli bir deneyim aktarımına dayanan (atölye eğitimi sistemi içinde) plastik sanatların tümüne ilişkin, ortak ve genel prensipler doğrultusunda sağlam bir temel-sanat, desen ve genel sanat teorisi eğitimini pedagojik bir yaklaşımla uygulamaktadır.

ADASANAT eğitim konusundaki aktivitelerini geliştirerek sürdürürken, diğer taraftan 2009 yılından itibaren mevcut mekanında yeni bir yapılanmaya giderek, bünyesindeki sanatsal üretimlerin sanat izleyicisiyle buluşturmayı amaçlayan bir proje geliştirdi. Bu proje ile yıl içi etkinlik programı kapsamında dönem sergileri ve çeşitli workshop'lar gerçekleştirilmektedir.

Restorasyon çalışmalarından birkaç örnek:
1996-2000 yılları arasında sürdürülen çalışmalarda Kadıköy, Fatih, Üsküdar, Beyoğlu bölgelerinde birçok restorasyon projeleri ve uygulama çalışmaları yapılmıştır.

Üsküdar lll. Ahmet meydan çeşmesi restorasyonu, proje-uygulama
Kadıköy Sürmeli Ali Paşa çeşmesi restorasyonu, proje-uygulama
Çengelköy Yusuf Ziya çeşmesi restorasyonu, proje-uygulama
Beyoğlu Erciyes Menkul kıymetler binası dış cephe
temizliği ve restorasyonu. proje-uygulama

Dekorasyon uygulamaları:
Duvar resmi,mozaik,vitray ve iç mekan dekorasyonu Club Afrodit / Altınoluk

Seramik Duvar Panosu
Özel mekanlara yapılan çeşitli duvar resmi uygulamaları. Ünalan Kültür Merkezi