english

Desti Sanat Galerisi
T (0242) 311 4082
F (242) 311 4082

Yeşilbahçe Mah. Eski Lara Cad. Ömer Melli Apt. Nu:21/2 ANTALYA
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

Desti Sanat Galerisi, 3 Mart 1993`de plastik sanatlar alanında etkinlik göstermek amacı ile Ankara, Tahran caddesinde sanat çevresine "Merhaba" dedi. Yıl boyunca (sanat sezonunda) her ay yeni bir sergi açmayı gelenek haline getirerek, bu güne kadar pek çok sanatçıyı, galeri duvar ve standlarında konuk etti.

Sanatçıya ve esere duyduğu saygı ile oluşturup, haklı bir gurur ile izleyenlere sunduğu sürgülü panolarında; farklı sanatçılardan yüzlerce eseri birarada, her an zevkle izleyebildiğiniz ender mekanlardan birisidir Desti Sanat Galerisi.

Galerinin sanatsal etkinliklerinden biri olan, resim sanatını sevdirme amacı ile açıp, sanata gönül vermiş deneyimli eğitmenler ile çalışmalarını sürdürdükleri Ankara, Nenehatun caddesindeki resim atelyesinde, bugüne dek pek çok sanatçı, pek çok yeni galeri ve resim atölyesi sahibi yetiştirmenin kıvancını taşır.

Türkiye`de ilk defa sanatı, sanatçıyı ve sanatseveri plastik sanatlar arasında sevmek, saymak ve kollamak amacı ile 1995`te Ankara`da, saygın galerici dostlarıyla kurduğu "Tüm Sanat Galerileri Derneği" kurucu üyesi olmak, "Sanat için daima elele" sloganını hedef edinmiş Desti Sanat Galerisi`nin mutluluk ve başarısının haklı gururudur.

2003 Aralık ayında Antalya Eski Lara Yolu No:21/2 de kısa bir aradan sonra tekrar açılan galeriyi Meriç Çankaya sanata ve sanatçıya olan sevgisi ile Antalya`da sanatın evi yapmıştır.