english

2000 Plaza Sanat Galerisi
T +90 [242] 312 4869
F +90 [242] 312 3728

2000plazaartgallery@gmail.com
www.antalyaartgallery.com
Recep Peker Cad. 1257 Sok. Nu:1 Merkez, ANTALYA
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

2000 Plaza Antalya’nın merkezinde kentin en prestijli iş aksında yer alan Antalya’nın modern alışveriş merkezlerinden biridir.... Yöneticilerinin sanata ilgisi, onları bina içinde bir galeri oluşturarak bu konuda sanatsal faaliyetlere zemin hazırlamıştır.
 
Ressam İclal DAĞLI amatör bir ruhla gönül verdiği sanat alanındaki çalışmalarına burada yönetici olarak devam etmektedir. Böyle bir işe sahip olmanın en büyük avantajı, sanata ve sanatçıya verilen desteğin manevi bir geri dönüşü olduğunu, ifade eden sanatçı, amatör ve profesyonel sanatçıların eserlerini sergileyerek, onları sanatseverlerle buluşturarak, sanatsal ve kültürel aktiviteler yapmaktadır. Galeride sanatsal ve kültürel farklı bir boyutu yakalamak , değişik sanat dallarına yer vermek, sanata ilgi ve sevgiyi yaygınlaştırmak amacıyla resim, heykel, seramik ve fotograf sergileri açmaktadır.
 
Sanatcı ve Galericinin sanatseverlerle internet ortamında buluşması ve bu sanal buluşmanın galeri mekanlarındaki buluşmalara zemin hazırlayacağını düşünerek yola çıktık.Amacımız görsel sanatlar dalında sanat severlere ulaşmak ve iletişim kurarak sanatcılar arasında iş birliği ve dayanışmayı arttırmaktır.