english

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi
T (0232) 422 6532

www.yasar.com.tr/vakif
Cumhuriyet Blv. Nu:252 Alsancak Konak, İZMİR
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

Eğitim alanında çeşitli hizmetleri ve yatırımları gerçekleştirmeyi, diğer yandan kültür ve sanatımızın tanıtılması, yaygınlaştırılması, nesilden nesile intikalinin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla 1974 yılında kurulmuştur.

Vakfın kültür hizmetleri arasında müzeler kurulması, sanat galerisi açılması ve işletilmesi, Türk Kültürüne hizmet eden resmi ve özel müzelerin desteklenmesi de önemli bir yer işgal etmekte ve Selçuk Yaşar Müzesi bu amaçları gerçekleştiren güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi
Kültür ve tarihimizi tanıtma ve koruma hizmetleri, arkeolojik kazıları destekleme, bulgularını yayınlayan, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtarak toplumların bilgilere sunma görevleri doğrultusunda, eski bir İzmir evinin restore edilerek, yaşayan bir sanat kurumu haline getirildiği bina Selçuk Yaşar Müzesi olarak 1985 yılında kurulmuştur.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı işletmelerinden biri olan Sanat Galerisi ise 1990 yılında müzenin alt katında hizmete girmiştir. Galeride yıl boyunca resim sergileri düzenlenmekte, söyleşiler gerçekleştirilmektedir. 

1 Ekim-1 Haziran tarihleri arasında hafta içi 10:30-18:30, Cumartesi günü 12:00-18:00 saatlerinde ziyarete açık, Pazar günleri kapalıdır.

1 Haziran-1 Ekim tarihleri arasında hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.