english

İzmit Sanat Galerisi
T +90 [262] 332 4033

http://izmitsanatgalerisi.blogspot.com
İnönü Cad. Cumhuriyet Parkı İçi, İzmit KOCAELİ
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati:

İzmit halkını, görsel ve plastik sanatlar konusunda öncelikle sergi, yan faaliyet olarak konferans, açık oturum, film ve dia gösterileri ile tanıştırmak.

Yapılan bu etkinlikler sonucunda, bölge halkının sanat bilincini geliştirmek, görsel ve plastik sanatlara olan ilgiyi arttırmak.

Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış sanatçıların sergilerine ev sahipliği yaparak, İzmit şehrinin tanıtımını sağlamak.

VİZYONUMUZ,

İzmit Sanat Galerisi olarak vizyonumuz, hem sergileme hem de yaşam boyu eğitim alanlarında başarıyla hizmet veren ulusal düzeyde bir “galeri modeli” olmaktır.

SERGİ AÇMA KOŞULLARI

İzmit Sanat Galerisi’nde sergi açmak için danışma kurulu onayı gerekmektedir,

Dileyen bütün sanatçılar Kişisel Bilgi Formu[1]  ve Sanatçı Dosyaları[2] ile birlikte sergi açmak için başvuru yapabilirler.

Yapılan başvurular, “İzmit Sanat Galerisi Danışma Kurulu” tarafından değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme sonucunda başvurusu kabul edilen adaylar için sergi tarihi belirlenir.

 

____________________________________

[1] Kişisel Bilgi Formu: Sergi açmak isteyen sanatçıların kişisel bilgilerinin yer aldığı formdur. Kişisel Bilgi Formu'nu edinmek için izmitsanatgalerisi@gmail.com'a talepte bulunabilirsiniz.

[2] Sanatçı Dosyaları: Sanatçıların yapıtlarını nicelik ve nitelik olarak belirten dosyalardır. İçeriğinde sanatçının eserlerine ait görseller, çeşitli bilgiler, daha önce açılan sergiler vb. metinler bulunabilir.