english

Kocaeli Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi

www.golcuk.bel.tr
Gölcük, KOCAELİ
Galeri Hakkında
Ziyaret Gün ve Saati: Pazar günü hariç her gün 10:00-17:00

Bir yıl öncesinden rezervasyonlarına başladığımız sergilerce kullanılmaktadır. İlk yıl yoğunluklu olarak yerel sanatçıların eserlerinin sergilendiği salonlarda, ikinci yıldan itibaren şehir dışından da rezervasyonlar yapılmıştır. Ebru, çini, kırkyama, kaligrafi, takı tasarım, hat, tezhip, giyim, mefruşat, ahşap oyma, cam, seramik, resim, grafik tasarımı, gemi maketi, fotoğraf, arşiv gazeteler, tarihi eserler, antikalar, el nakışı, antik boyama, rölyef, heykel, atık kâğıt, keçe, karikatür vb. gibi sanatın pek çok türünde sergiler açılmakta, özel günlerde belgesel / video gösterimi yapılmakta ve sanatçı ile sanat sohbeti gerçekleştirilmektedir.

Her 15 günde 1 sergi açılmakta, hatta bazı durumlarda 3 - 4 günlük kısa süreli sergilere de yer verilmektedir ve sergi salonları yılın Pazar hariç her gününde kapılarını ziyaretçilere açık tutmaktadır. Bu çok önemli bir farklılıktır. Büyükşehir belediyelerinde dahi bu kadar yoğun bir sergi kotası yılın her ayına eşit pay edilerek yürütülemezken; Sanat Galerisi'nde sanatın hayatımızla içiçeliği yaz - kış ayrımı yapılmaksızın her daim ayakta tutulmaktadır.

168 adet sergi Nisan 2007 - Ocak 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş ve 215.000 kişiyi geçen ziyaretçi sayısına ulaşılmıştır.