english
Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 16.07.2012 - 12.09.2012
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Karel, Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması 2012′nin ana sponsorundan biri oldu. Yarışma ile üniversite öğrencilerinin yeni fikirler üretmeye, fikirlerini hayata geçirmeye teşvik edilmesi, teknolojiye ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliğin desteklenmesi hedefleniyor. Ödüle değer bulunan projelerin verilecek desteklerle teknoloji tabanlı yenilikçi bir işe dönüşmesine ön ayak olmak yarışmanın hedeflerinden biri.

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen yarışmada 20.000 TL ‘lık bir Karel ödülü de bulunuyor.

Karel’in başarısı, telekomünikasyon gibi büyük Ar-Ge gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan bir alanda dünya devi teknoloji firmalarıyla, markalarıyla rekabet eden dünya ölçeğinde bir marka yaratması ile ölçülüyor. Geçtiğimiz sene 25. Yılını kutlayan Karel’in, kuruluşunda ve gelişiminde, Türkiye’nin teknolojiye çok yüksek bedeller ödemesi, ülkemizde bunun daha iyisini yapabilecek yeterli insan gücüne inanarak Ar-Ge alanında yaptığı yatırımların rolü büyük. Şu anda alanında yabancı ortağı olmayan en büyük Ar-Ge’lerden birine sahip olan Karel, YD2YD yarışmasına verdiği destekle yeni fikirler, yeni Ar-Ge’ler ve yeni Karel’lerin oluşmasına da katkıda bulunmayı arzu ediyor.

Yarışma Hakkında:

Son başvuru tarihi 12 Eylül 2012 olan kısaca “YD2YD” olarak da adlandrılan ‘Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması’na Marmara Bölgesi’nde bulunan tüm üniversite öğrencileri katılabilecektir. Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler 2012 Yarışması Teknolojik İş Fikri alanında yapılacaktır. Teknolojik Yenilikçi İş Fikri, teknoloji tabanlı, ürün veya hizmete dönüştürülebilir, yenilikçi iş fikridir. Bu daldaki projeler, tamamen yeni bir teknolojiyi veya mevcut bir teknolojinin yeni bir alana uygulanmasını veya mevcut bir teknolojinin geliştirilmiş bir uygulamasını içermeli ve ticari başarı şansına sahip olmalıdır. Proje konularında herhangi bir teknolojik alan ya da sektör kısıtlaması yoktur. Ancak, yenilikçilik ve ticari uygulanabilirlik proje tekliflerinde aranan temel özelliklerdir. Disiplinlerarası yaklaşım taşıyan projeler özellikle tavsiye edilmektedir.

Karel hakkında:

Özgün telefon santralı tasarımları ile Türkiye’de kurumsal haberleşme pazarının elektromekanik sistemlerden elektronik sistemlere geçişine öncülük ederek PBX pazarını yaratan Karel, uluslararası araştırma kurumu MZA verilerine göre konusunda dünyanın ilk 15 üreticisi arasında yer alıyor. 1986 yılında kurulan Karel, bugün yenilikçi iletişim teknolojilerini tüm dünyaya sunan pazar lideri bir firma. Karel kamu ve özel sektör işletmelerinin ihtiyaçlarına yönelik, her kapasite segmentinde ve farklı ihtiyaçlar için farklı teknolojilerde iletişim ürün ve çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve bunların yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.