english
40 RENK FOTOĞRAF PROJESİ, 6.RENK !
Başlama-Bitiş Tarihi: 07.07.2012 - 18.07.2012
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

40 Renk Fotoğraf Projesi’nin 6. rengi Myanmar, 7 – 18 Temmuz tarihlerinde Metrocity’deki fotoğraf sergisinde sanatseverlerle buluşacak.

Dünyanın Renkleri Seyahatleri’nin, fotoğraf sanatçısı Muammer Yanmaz eğitmenliğinde ve Teoman Cimit rehberliğinde yürüttüğü 40 Renk Fotoğraf Projesi, hızla değişen dünyayı fotoğrafçılarla birlikte gezip, belgeleri gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor. Her ülke ya da bölgenin, bir rengi oluşturduğu 40 Renk Fotoğraf Projesi’nde toplam 40 gezi yapılacak. Bugüne kadar Hindistan, Ürdün-İsrail, Vietnam-Kamboçya, Venedik ve Kenya-Tanzanya gezilerinde çektikleri fotoğrafları sergileyen fotoğrafçıların son sergisi ise, projenin 6. rengi Myanmar ya da batıda daha çok bilinen adıyla Burma gezisine ait…
Batıda Bengal Körfezi’nin, güneyde ise Andaman Denizi’nin sularıyla yıkanan Myanmar, komşuları Bengaldeş, Hindistan, Çin, Laos ve Tayland’dan dağların ve ormanların yarattığı doğal bir sınırla ayrılıyor. Dünyanın en büyük tik ağacı ihracatçısı olan Myanmar’da yeşim, inci, yakut ve safir gibi bir çok değerli taş madeni, doğalgaz ve petrol yatakları bulunuyor. Bu doğal zenginliklere karşın Myanmar, dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıla kadar askeri cunta ile yönetilen ülke, Mart 2012′de devlet başkanının seçilmesi ve etnik gruplar arasında yapılan barış anlaşmaları sayesinde huzura kavuştu. 40 Renk fotoğrafçıları, bu yılın başında, işte tam da bu değişim döneminde, Myanmar’ı ziyaret etme fırsatı yakaladılar. Gezinin fotoğrafçıları, ekonomik açıdan dünya standartlarının altında olan bu ülke insanlarının; güleryüz, samimiyet ve mutluluk açısından dünya standartlarının üzerinde olduğuna tanıklık ettiler. Bu tanıklığın fotoğrafları 7-18 Temmuz tarihlerinde Metrocity’de, Mustafa Uzel’in koordinatörlüğündeki sergide fotoğrafseverlerle buluşacak…

Dünyanın Renkleri Seyahatleri’nin 40 Renk Fotoğraf Projesi için hazırladığı keşif turları ise Küba ve Peru-Bolivya renkleri ile devam edecek.

Sergide fotoğrafları yer alan fotoğrafçılar: Murat Asal, Teoman Cimit, Başak Duru, Ender Enön, Avşar Gülener, Ömer Sanda, Suat Şahin, Gülşen Şenbakkal, Murat Sait Tuban, Sevhan Tuban ve Muammer Yanmaz.

Henüz yorum yapılmamış.