english
Ereğli Uluslararası Kısa Film Festivali (1)
Başlama-Bitiş Tarihi: 13.07.2012 - 15.07.2012
Yer: Zonguldak
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Bu yıl birincisi düzenlenen “Ereğli 1. Uluslararası Kısa Film Festivali” değişik ülkelerden, değişik sesleri hoşgörü diyarında yıldızların altın  bir araya getirmeyi amaç ediniyor. Organizasyon olarak benzeri kısa film organizasyonlarından farklı bir çizgi oluşturmak ve bu çizgide bir ekol olmak için yola çıkan festival Ereğli Sanat Merkezi Derneği, Anadolu fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (ANFODER)ve ERDAK dernekleri tarafından oluşturulan  bir platform tarafından düzenlenmektedir.

Ereğli Belediyesinin ana sponsorluğunda, Polonya Büyükelçiliği, Arpacı Süt ve Süt ürünleri A.Ş., Asşelale şekerleme sponsorluklarında gerçekleştirilen bu etkinlik sinema sanatı kapsamındaki; yönetmenlerin yeteneklerini en özgün biçimde yansıtmalarına olanak tanıyan kısa filmi desteklemek, ulusal ve uluslararası alanda genç yönetmenlerin seslerini duyurmalarına ortam hazırlamak amacıyla düzenleniyor.

Festivalin bir etabının yöresel geziler olması yeni dostluklar kurulmasına yol açacağı gibi  değişik memleketlerden gelen konukların  arasında bilgi, beceri, yeni teknoloji paylaşımlarına olanak vererek yeni ufukların oluşmasına vesile olacaktır.  Ereğli 1. Uluslar arası Kısa Film Festivali aynı zamanda unutulmaya terk edilmiş Anadolu’ nun ortasındaki bir kültür şehrinin hoş bir sedası olarak yıldızlara doğru yükselecek.

Henüz yorum yapılmamış.