english
Çevre İçin Üç Bin Dokunuş
Başlama-Bitiş Tarihi: 05.06.2012 - 05.06.2012
(0212) 444 4 360
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ "Üç Bin Çocukla Bin Beş Yüz metre uzunluğunda çevre konulu rekor resim" 5 HAZİRAN 2012 SALI SAAT 10:00-11:00 Yer: Fatih Mahallesi Yalı Caddesi No: 27 (Fatih Bilgi Evi önü Küçükçekmece Göl Kıyısı) Küçükçekmece

Yakında Türkiye'nin ilk çevreci kamu binasında çalışmalarına devam edecek olan Küçükçekmece Belediyesi çevre konusundaki duyarlılığını Küçükçekmeceli çocuklarla birlikte dünyaya duyuruyor. Daha yaşanabilir bir çevre; ancak doğayla barışık, planlı kentleşmede olabildiğince dengeli, öz kaynaklarını tüketmeden nefes alınabilir yeni alanları dahil ederek, daha estetik planlamayla mümkün olabilir. Bu bilinçle faaliyetlerine devam eden Küçükçekmece Belediyesi sorundan çözüme eğitilmiş kuşaklarla birlikte ulaşılabileceği düşüncesi ile yola çıkarak çeşitli eğitsel projeler hazırladı ve bu çalışmalarına devam etmektedir. Kültür ve sanat alanında önemli bir çekim merkezine dönüşen Küçükçekmece, bu kez sanat aracılığı ile dünyaya mesaj vermeye hazırlanıyor.

Küçükçekmece Gölü kıyısını kaplayacak 1.5 kilometre uzunluğundaki resim kağıdına tam 3.000 çocuk aynı anda "çevre" konulu resim yapacaklar. 5 Haziran Dünya Çevre Gününü içeriğine uygun bir etkinlikle kutlayan Küçükçekmeceli öğrenciler, ayrıca bir rekora da imza atmış olacaklar. 1.5 kilometre uzunluğundaki kağıdın her iki tarafını kaplayacak olan 3.000 öğrenci çevre problemlerinin çözümüne dair önerilerini, fikirlerini resmedecekler.

Kullanacakları bütün malzemeleri geri dönüşümlü çevre dostu kağıt ve boyalardan yana kullanan rekortmen minik ressamlar, 5 Haziran günü sabah saat 10:00'da Başkan Aziz Yeniay'ın başlangıç fırça sürüşü ile çalışmaya başlayacaklar ve rekora dönüşecek önerilerini uluslararası hakem ve heyetler eşliğinde tamamlayacaklar.

DETALI BİLGİ İÇİN
Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Tel: (0212) 444 4 360

Henüz yorum yapılmamış.