english
Kartepe Ulusal Fotoğraf Yarışması (2)
Başlama-Bitiş Tarihi: 27.05.2012 - 20.12.2012
Yer: Kocaeli
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Kartepe Belediyesi, geçen yıl büyük ilgi gören Mevsimlerle Kartepe konuluyarışmanın ikincisini düzenliyor. 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Kartepe’nin dörtmevsimini içeren doğası, tarihi, turistikmekanları, sosyal ve kültürel değerlerini belgelemeye devam edecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek MevsimlerleKartepe 2012 konulu 2. Ulusal FotoğrafYarışması için start verildi. KartepeBelediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüöncülüğünde düzenlenecek fotoğrafyarışması ile ilgili süreç ve katılım şartlarınınyer aldığı katılım formları hazırlandı. Bu yıl daha uzun tutulan başvuru süresi için esersahipleri belediyeden temin edeceklerikatılım formunu doldurarak yarışmaya iştirak edebilecekler. Farklı illerden fotoğraf sanatçılarının yer alacağı seçici kurulda ise; Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Ankaralıfotoğraf Sanatçısı Gökhan Bulut, Adana  Oran Düşünce ve Sanat Platformu’ndan AFIAP ve EFIAP üyesi HalukUygur, İstanbul’dan fotoğraf sanatçısı İFSAK Onur Üyesi İbrahim Zaman, Konya’dan AFIAP ve Hon. FBPS üyesi fotoğraf sanatçısı Reha Bilir, Kocaelili sanatçı AFIAP ve KASK üyesi Sema Özevin, Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik yer alacak. Her katılımcının en fazla 7 eser ile katılabileceği yarışmada başvuru formu ile gönderilecek CD kayıtlarında fotoğrafların büyük baskıya uygun olacak şekilde, jpeg formatında CD ile zarar görmeyecek bir şekilde gönderilmesi isteniyor.

Yarışmacılar katılım formlarını Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Marmara Mahallesi Orgeneral Atıf Erçıkan Caddesi No: 9 adresindeki hizmet binasından alabilecekler.

Yarışmaya son katılım tarihi 20 Aralık 2012 Cuma mesai saati bitimi olarak açıklandı.

Henüz yorum yapılmamış.