english
Hayata Cam Kat fotoğraf yarışması (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 25.05.2012 - 08.06.2012
www.facebook.com/hayatacamkatcom
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Gelecek kuşaklara sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çevre bilincinin artırılması gerektiğine inanan Anadolu Cam Sanayii A.Ş., bu amaçla, “Hayata Cam Kat” başlıklı fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışma, 21 Mayıs'ta başladı.Son başvuru tarihi de, 8 Haziran 2012 olarak belirlendi.

Facebook aracılığı ile gerçekleştirilecek yarışmada, birinciye MacBook Air, ikinciye Playstation-3 ve üçüncüye de iPod Touch verilecek.Yaşanabilir bir dünya için çevre bilincinin artırılması gerektiğine dikkat çeken Anadolu Cam Sanayii A.Ş., bu amaçla, “Hayata Cam Kat” başlıklı fotoğraf yarışması düzenledi.

Başvurular facebook aracılığı ile

Yarışmaya katılmak isteyen cam severlerin, birer facebook hesabı olması yeterli oluyor.Hayatın her alanında kullanılan ve vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan, cam şişe ve kavanozlardan oluşan, ya da oluşturdukları kompozisyonu görüntüleyerek, bunları Anadolu Cam’ın facebook’taki https://www.facebook.com/hayatacamkatcom sayfasına yükleyecek.

Dönüştürülebilen doğa dostu cam ambalaj kullanımının yaygınlaştırılarak, daha temiz bir çevre yaratılmasına katkıda bulunmayı  amaçlayan yarışmada, ilk üçe giren fotoğraflar Haziran ayı boyunca facebook üzerinden yapılacak oylama aracılığıyla seçilecek.Yarışma sonunda, birinci MacBook Air, ikinci Playstation-3 ve üçüncü de iPod Touch kazanacak.

Büyük hacimli cam damacana

Öte yandan ambalajlı su pazarında cam ambalajın hakettiği yere kavuşabilmesi ve pazardaki trendin de cam ambalaj yönünde gelişeceğini öngörmesiyle, Anadolu Cam Sanayii A.Ş.,2009'dan bugüne önemli çalışmalara imza attı. Üretimini gerçekleştirdiği zarif, şık ve baskılı su şişeleri, pazarda büyük ilgi görürken,cam ambalaj kullanımına geçmeyi tercih eden firma sayısında da gözle görülür bir artış izleniyor. Firma,cam ambalajlı su tüketiminin ev ve ofislerde de olacağını düşünerek, 2011'de "büyük hacimli cam damacana" projesini hayata geçirdi.

Eskişehir tesisleri, 2013'te üretime başlayacak

Şıklık, kullanım kolaylığı ve ergonomi gibi tasarım unsurlarına sadık kalınarak tasarlanan 8 litrelik cam damacana, polikarbon ambalajların dolum makinalarında bazı revizyonlarla doldurulabiliyor. Aynı zamanda ürün, su sebillerinde de kullanıma uygun hala getirildi.

Anadolu Cam,yenilikçi vizyonu doğrultusunda, üretici firmalar ve tüketicilerin isteklerine göre, daha büyük hacimlerde damacana üretimini hedefliyor. 2013 yılında Eskişehir'de faaliyete geçecek yeni fabrikada, büyük hacimli damacana üretimi için yeni yatırımlar yapılırken, yeni makine siparişleri de verildi.

Henüz yorum yapılmamış.