english
Lüster ve Renzimat Lüster seramik çalıştayı
Başlama-Bitiş Tarihi: 15.05.2012 - 18.05.2012
Yer: Lefkoşa
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Atatürk Meslek Lisesi’nin katkılarıyla 15 - 18 Mayıs 2012 tarihleri arasında “LÜSTER Seramik Etkinlikleri” düzenliyor. Koordinatörlüğünü Semral Öztan’nın yapacağı etkinlikler Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Lefkoşa Kampusu’nda gerçekleştiriliyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre, Seramik sanatçıları ve sanatseverleri buluşturmak amacıyla düzenlenen “LÜSTER Seramik Etkinlikleri”nde, parlak ve ışıltılı bir seramik sırlama tekniği olan Lüster ve Renzimat Lüster seramik yapımı uygulamalı olarak tanıtılacak. Bu konudaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen tüm sanatseverlere açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliklerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den konusunda deneyim sahibi sanatçılar birlikte çalışacak.

KKTC’deki seramik sanatçılarından Semral Öztan, Özge Refik Kutsay, Hayal Dimililer, Nergül Gezer, Bedia Kale, Hasan Eminağa, Hasan Saydam ve Hasan Işık’ın yer alacağı “LÜSTER Seramik Etkinlikleri”ne Türkiye’den de, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Sevim Çizer, Öğretim Görevlisi Temel Köseler ile Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Tuğrul Emre Feyzoğlu katılıyor.

Sanatçıların katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları “LÜSTER Seramik Etkinlikleri”, 15 Mayıs 2012 Salı günü Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Lefkoşa Kampusu Çevik Uraz Konferans Salonu’nda saat 10.00’da Prof. Sevim Çizer’in konferansı ile başlıyor. Etkinlikler aynı gün saat 14.00’te yapılacak uygulamalı çalışmalar ile devam edecek.

Ertesi gün 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü ise yine Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Lefkoşa Kampusu Çevik Uraz Konferans Salonu’nda saat 10.00’da bu kez de Doç. Tuğrul Emre Feyzoğlu ve Örg. Gör. Ali Temel Köseler’in sunumlarını yapacakları konferans yer alacak. Etkinliklere aynı gün saat 14.00’de başlayacak uygulamalı çalışmalar ile devam edilecek. “LÜSTER Seramik Etkinlikleri” çerçevesinde, iki gün boyunca yapılacak uygulamalı çalışmalar sonucunda üretilen işler, 18 Mayıs 2012 Cuma günü UKÜ Kütüphane Fuayesinde sergilenecek.

Henüz yorum yapılmamış.