english
Hiç Olduğumuz Ama Bilmediğimiz Turgutreis-Bodrum Çalıştayı
Başlama-Bitiş Tarihi: 10.05.2012 - 24.05.2012
Yer: Muğla
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Ressamıyla, heykelcisiyle, enstalasyon ustasıyla, yurdum sanatçısı ve de yurduma gelen konuk sanatçıyla tam 41kişi bir araya geliyor. Gönüllerince ve çağdaş sanat anlayışında üretmek için, yaratıcılıklarıyla yoğurdukları birikimlerini tuvale dökmek, çamura, ahşaba, demire ve cama yansıtmak için.
           
MODERN SANATLAR MÜZESİ DERNEĞİ Türkiyeli ’ye sanatı sevdirmeyi amaç edinmesi, Türk sanatçısına dünyanın her yerinde uygulanan modern sanattan örnekler sunmayı ilke olarak benimsemesi, yabancı ülkelerde de Türk sanatını tanıtma görevini üstlenmesiyle ün yapmıştır.
Çalıştay  10 Mayısla 24 Mayıs tarihleri arasında Turgutreis Sabancı Parkı karşısındaki Devtaş sitesinde kiralanan konutlarda gerçekleştirilecektir.

Yapıtların üretimi, tüm üretim sürecinde halka açık olacaktır. Böylece konuyla ilgilenenler yapıtın nasıl oluştuğunu birebir izleyebilecekleri gibi, sanatçılara soru sorup, bilgi de edinebileceklerdir. Ayrıca, çalıştay süresince katılımcı sanatçılar tarafından sanat konulu sohbetler gerçekleştirilecektir. Bu sohbetler de halktan ilgilenen kişilere açık olacaktır. Bu sohbetlerde “Sanatta çağdaşlık, Çağdaş sanatı ayıran özellikler, Sanat tarihi, Yaratıcılık, Sanatın toplumla ilişkisi ve topluma faydası” gibi konular işlenecektir.
          
14 günlük çalıştay sonrasında sanatseverleriyle buluşacak bu çalıştayın mahsulü yapıtlar Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecektir.
           
Birbirinden değerli sanatçılarla , birbirinden farklı yapıtların, yapım tekniklerinin  ve sanatın inceliklerinin anlatılacağı  çalıştayda siz değerli sanat severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

HİÇ ÇALIŞTAYI

TARİH :10-24 MAYIS  2012 TARİHLERİ ARASI
SAAT   :10.00-17.00 ARASI
YER      : TURGUTREİS DEVTAŞ SİTESİ

Henüz yorum yapılmamış.