english
Rousseau ve Türkiye Uluslararası Kolokyumu (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 02.05.2012 - 04.05.2012
http://www.nds.k12.tr
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Bu kolokyumun amacı, Rousseau’nun Osmanlı Devleti ve Türkler üzerine tasvirlerinden ve eserlerinden hareketle, onun düşüncelerinin felsefi, siyasi ve edebi açılardan modern ve çağdaş Türkiye üzerindeki etkisini incelemektir. Etkinlik Fransızca, Türkçe, İngilizce konuşan öğrencilere, araştırmacılara ve üniversitelilere yöneliktir. Konuşmalar, üç dilde basılan Littera Edebiyat Yazıları dergisinin özel bir sayısında yayınlanacaktır.

Bilim Kurulu :

Dr. Martin Stern (NDS, Rousseau Association) Kurul koordinatörü, Doç. Dr. Nami Başer (Felsefe Bölümü, Galatasaray Üniversitesi, NDS), Prof. Jacques Berchtold (Paris-Sorbonne Üniversitesi, CELLF 17-18, 18. Yüzyıl araştırmaları Fransız Derneği [SFEDS] Başkanı), Prof. Michael O’Dea (Lyon 2 Üniversitesi, UMR LİRE, Rousseau Association Başkanı), Prof. Dr. Cengiz Ertem (Eğitim Fakültesi Dekanı, Ufuk Universitesi, Ankara ; LITTERA Edebiyat Yazıları Ortak Kitabı’nın Genel Yayın Yönetmeni), Prof. Dr. Tuna Ertem (Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ile Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı, Ankara Üniversitesi), Remy Hildebrand (Avrupa Jean-Jacques-Rousseau Kurulu Başkanı), Prof. Sarga Moussa (CNRS-Lyon Üniversitesi, UMR LIRE), Prof. Dr. Nora Şeni (Paris 8 Üniversitesi, İFU ; İFEA Müdürü), Ahmet Soysal (felsefeci ve yazar, İstanbul Fransız Kültür Merkezi)

 

 

Düzenleyenler : Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (İFEA) ve İstanbul Fransız Kültür Derneği destekleriyle, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi (NDS).

Kurumsal ortaklar : İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu,

 

Etkinlik Programı
Henüz yorum yapılmamış.