english
Okan Üniversitesi Liselerarası Yarışmalar (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 17.03.2012 - 10.04.2012
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra sosyo-kültürel gelişimlerine de önem veren Okan Üniversitesi, düzenlediği liselerarası yarışmalar ile de eğitimlerine destek oluyor. Okan Üniversitesi, Sosyal Girişimcilik ve Mikrokredi, Dijital Fotoğraf, Moda-Stil ve Matematik dallarında düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, bünyesinde burslu eğitim imkanı sağlayacak. Ayrıca Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması’nın bu yıl da eğitim sponsorluğunu üstlenen Okan Üniversitesi, genç müzisyenleri keşfedecek

Türk yükseköğrenim hayatında ilklerin öncüsü olan Okan Üniversitesi, bu yıl farklı branşlarda düzenlediği ‘Liselerarası’ yarışmalar ile yetenekli gençlere destek olacak. Okan Üniversitesi, Sosyal Girişimcilik ve Mikrokredi, Dijital Fotoğraf, Moda-Stil ve Matematik dallarında düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencelere eğitim bursu imkanı sağlayacak. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler, Okan Üniversitesi’nde yüzde 100 burslu öğrenim görme şansını elde edecek. İkinci olan öğrencilere yüzde 50 öğrenim bursu desteği verecek olan Okan Üniversitesi, üçüncü olan öğrencilere de yüzde 25 burs imkanı sunacak. Liseli gençler, www.okandayarisiyorum.com sitesinden yarışmalara ilişkin bilgi alarak başvuruda bulunabilecekler.

‘Dijital Fotoğraf ve Moda-Stil’

Okan Üniversitesi, görsel alanda yetenekli olan lise öğrencilerine Dijital Fotoğraf ve Moda-Stil yarışmaları ile kendilerini ifade etme olanağı tanıyor. Okan Üniversitesi’nin genç fotoğrafçılara destek olmak amacıyla düzenlediği ‘Liselerarası Dijital Fotoğraf Yarışması’nın konusu ‘Teknoloji ve İnsan’. Teknolojinin insan hayatındaki yerine ilişkin eseriyle yarışmaya katılacak öğrencilere ilk üçe girdikleri takdirde Okan Üniversitesi’nin güçlü altyapısıyla öne çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sırasıyla yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25 burslu okuma imkanı sağlanacak.

Moda tasarımına ilgi duyan ve özgün stiller geliştirebilen lise öğrencileri ise ‘Liselerarası Stil Yarışması’ ile kendilerini ifade etme şansını yakalayacak. Yarışmada dereceye giren öğrenciler 2012 ÖSYS’de Okan Üniversitesi’nin herhangi bir bölümüne yerleştirildikleri takdirde, birinci yüzde 100, ikinci yüzde 50 ve üçüncü ise yüzde 25 burs kazanacak.

‘Sosyal Girişimcilik ve Mikrokredi, Matematik’

Girişimciliğe verdiği değeri, 2006 Nobel Barış Ödüllü Muhammed Yunus adıyla kurduğu ‘Muhammed Yunus Uluslararası Mikrofinans ve Sosyal Girişimcilik Merkezi’yle gösteren Okan Üniversitesi, şimdi de girişimci gençleri destekliyor. Girişimcilik ruhuna sahip lise öğrencileri ‘bin TL’ ile gerçekleştirilebilecek girişimcilik projeleri ile ‘Liselerarası Sosyal Girişimcilik-Mikrokredi Yarışması’na katılabilecekler. Değerlendirmeler sonucunda en yaratıcı projeyi sunan öğrenciler diğer yarışmalarda olduğu gibi yüzde 100’e varan burslarla Okan Üniversitesi’nde öğrenim imkanı elde edecekler.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Liselerarası Matematik Yarışması’nda 3 kişilik takımlar, Okan Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim elemanları tarafından hazırlanan 6 soruyu aralarında tartışarak cevaplandıracaklar. Birinci olan takım üyeleri, 2012 ÖSYS’de Okan Üniversitesi’nin herhangi bir bölümüne yerleştirildikleri takdirde, birinci yüzde 100, ikinci yüzde 50 ve üçüncü ise yüzde 25 burs kazanacak.

Okan’dan genç müzisyenlere destek

Öte yandan Vodafone 15. Liselerarası Müzik Yarışması’nın bu yıl da eğitim sponsorluğunu üstlenen Okan Üniversitesi, genç müzisyenlere destek olmaya devam ediyor. Elemeleri İstanbul, İzmir ve Ankara’da yapılacak olan yarışma kıyasıya bir rekabete sahne olacak. Okan Üniversitesi de yarışmada dereceye giren 3 öğrenciye yüzde yüz  burs vererek Türkiye’nin en dinamik üniversitesinde eğitim görme imkanı sunacak.

Henüz yorum yapılmamış.