english
Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali (10)
Başlama-Bitiş Tarihi: 21.04.2012 - 15.05.2012
www.cevrefilm.org/new
Yer: İstanbul
Form 1
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Bu yıl 10.’su düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Kısa Film yarışmasına son başvuru tarihi 23 Mart 2012 dir

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen “Ulusal Kısa Film Festivali” Türkiye’de “çevre” konulu ilk ve tek festival olma özelliği gösteriyor. Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan ve Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali kapsamında gerçekleştiriliyor.

Festivalde, “çevre” temasını doğrudan ve dolaylı olarak işleyen, kurmaca, belgesel ve canlandırma dallarında birçok filmin katılacağı belirtildi. Kısa filmlerin seçici kurulu Ediz Hun, Prof.Dr. Selahattin Yıldız, Üstün Asutay ve Vural Çavuşoğlun’dan oluşuyor. Yarışmanın sonunda her dalın birinci, 2. ve 3.’lerine ödüller verilecek. 21 Nisan – 15 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan Ulusal Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi, 23 Mart 2012 olarak belirlendi.

 

Çevre temasını doğrudan yada dolaylı olarak işleyen, kurmaca, belgesel ve canlandırma dallarındaki kısa filmlerin katılacağı yarışmanın Seçici Kurul üyeleri; Ediz HUN (Sinema Sanatçısı), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üni İletişim Fak. Dekanı), Üstün ASUTAY (Tiyatro Sanatçısı), Vural ÇAVUŞOĞLU (Yapımcı-Yönetmen)’dan oluşmaktadır.

Amatör ve Profesyonel herkese açık olan yarışmaya katılacak kısa filmler için kurmaca ve canlandırma dallarında en çok 20, belgesellerde ise en çok 30 dakika olma zorunluluğu bulunmaktadır. Yarışma sonunda her dalda ayrı ayrı birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra özel ödüller de verilecektir. ödüler verilecektir.

Yarışmaya katılan ve gösterime değer bulunan tüm filmler festival programında yer alacaklardır.

Festivalde ayrıca, sanatçı ve bilim adamlarına “Çevre ve Sinema Onur Ödülleri” de verilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.