english
8MANI (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 10.03.2012 - 31.03.2012
www.florencedesignweek.com
Yer: Floransa
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
8Mani Projesi, türk kültürü ve yaratıcı üretimini İtalyada tanıtmayı amaçlıyor

 

Proje kapsamında, tasarim, guzel sanatlar ve artizanal uretim gibi farkli yaratici alanlardan secilecek olan sekiz katilimcinin eserleri sergilenecek ve bu sekilde farkli dallar arasindaki iliskiye dikkat çekilecektir.

FLORENCE DESIGN WEEK'TE 8MANI'LER

8MANI Floransa Uluslararası Tasarım Haftası kapsamında, katilimcilari  "Connecting Time" (Zananı bağdaştırmak) teması etrafında bulusmaya davet ediyor.

8mani Projesi, tarihinin farkinda ve gecmisin bilincinde olmakla birlikte kendisini çağdaş formlarla ifade edebilen bir Turkiye'yi Floransa Uluslararası Tasarım Haftası kapsamında, 'Connecting time' teması altında sunuyor.

Katılımcılar arasından seçilecek olan sekiz kişinin eserleri Floransa'nın en önemli kamusal yapılarından Palagio di Parte Guelfa binasındaki Türkiye pavyonununu oluşturacak ve ülkelerini temsil edecektir.

HEDEFLER

İtalya ve dışında çağdaş sanatı desteklemeyi hedefleyen Associazione Culturale RistorArte (RistorArte Kültür Derneği), 8MANI projesi ile Türkiye'nin çağdaş kültürel üretimine olan ilgisini daha ileri bir aşamaya ulaştırmayı hedefliyor.

Organizatörlerin diğer bir hedefi ise henüz galeriler tarafından temsil edilmeyen veya İtalya'da tanınmayan sanatçılara uluslararası bir platformda görünürlük kazandırmak. Sergilenecek eserler uzman bir seçiciler kurulu ve alanında tanınmış sanat tarihcileri, bağımsız veya profesyonel küratörler ve tarihcilerin oluşan bir jüri tarafından belirlenerek uluslasrası sanat ve tasarım çevrelerinde görünürlük kazanma fırsatını kazanacaklardır.. Hem basılı hem de dijital formatta dağıtıma girecek olan katalog sayesinde eserler, Italya içinde ve diğer ülkelerde tanıtılacaklar.

Bilgi Icin:
art@florencedesignweek.com
Object: 8mani Project "

 

 

SANATÇILAR İÇİN KATILIM VE SEÇİM KURALLARI

Madde 1. Davetiyenin teması ve katılım

Davet, özellikle heykel, enstalasyon, resim ve fotoğraf olmak üzere güzel sanatlar ile ilgilenen öğrenci ya da profesyonel İtalyan ve yabancı sanatçılara açıktır. Projeler Floransa Design Week’in felsefesine uygun olmalıdır. İlgilenen sanatçılar için Festival ya da şirketler tarafından temin edilen nesnelerin yeniden yorumlanması mümkündür.

SUNULACAK OLAN PROJELER FLORANSA DESIGN WEEK’İN TEMASI OLAN “BAĞLAYICI ZAMAN” İLE İLGİLİ OLMALIDIR (Detaylı bilgi için “Sunum” bölümüne bakınız)

 

Madde 2. Projenin şartları

Seçim/eleme geçildiği takdirde sergilenebilir eserlerin miktar ve ölçüleri sekterce onaylanmalıdır. Sanatçının, sekreterce onaylanan eserin sekreterce değiştirilmesine onay verildiği haller dışında hiçbir açıdan değiştirilmediğini göstermesi gerekecektir.

Seçimler için her katılımcı art@florencedesignweek.com adresine göndermeli. Elektronik postanın konusu “object: 8MANI Project” olmalı.

            •          Sunulacak olan proje fotoğraflar, çizimler, heykeller vb. jpeg formatında, pdf ya da zip olacak.

            •          Genel prensipleri anlatan bir rapor. (Projenin konsept ve önemi, kullanılan nesneler, yaratım ve üretimdeki teknik bilgiler)

Seçildikten sonra, sergilenebilir eserlerin miktar ve ölçüleri festival sekreterince onaylanması seçmeleri geçtiğinizden sonra yapılacaktır.

 

Madde 3. Kayıt ücreti

 INTERNATIONAL ART EXPO FOR FLORENCE DESIGN WEEK 2012 katılım bedeli 200.00 Avro’dur. (4.maddeye bakınız). Bedel hiçbir şartta geri ödenmeyecektir. Ödeme yapmayana adaylar kabul edilmeyecektir.

Ödemeler, “Registration to Florence Design Week 2012: Artists selection 8MANI Project” açıklama ifadesiyle aşağıdaki şekilde yapılabilir:

            •          ASSOCIAZIONE CULTURALE IMMAGINAE’ye transfer

 

Madde 4. Son Müracaat Tarihi

Sanatçılar, başvuru formu ve projeyi 31 MART 2012 tarihine kadar e-mail ile art@florencedesignweek.com adresine göndermelidirler.

Konu: “Object 8MANI Project” olan ön e-mailde

            •          Tamamlanmış başvuru formu

            •          Proje şartları (bakınız madde 2.)

Yer almalıdır.

art@florencedesignweek.com adresine hangi disiplin bölümünde yer almayı istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. (heykel, enstalasyon, resim, fotoğraf)

Seçildiğiniz takdirde ödeme belgesinden sonra eserin miktar ve ölçüleri ile INTERNATIONAL ART EXPO FLORENCE DESIGN WEEK 2012’ye katılımla ilgili her türlü detay için sizinle iletişime geçilecektir.

 

Madde 5. Grup projeleri

Ortak bir projeyi sergilemek üzere grup olarak kayıt yapabilirsiniz.

Tüm idari fiiller için tek bir iletişim kaynağı olacaktır. (kayıt, belgeleme, vb.)

Kayıt ücretinde herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır ve tek bir sanatçı tarafından ödenecektir.

Madde 6. Tanıtım ve iletişim

International Art Expo for Florence Design Week 2012 için seçilen sanatçılar 1000 adet basılıp festivalin ana yerlerine dağıtılacak Katalogda yer alacaktır.

Seçilen sanatçı ayrıca www.florencedesignweek.com internet adresinin “sanat” bölümünde tüm sene kullanıcılarca görünecek şekilde yer alacaktır.

International Art Expo for Florence Design Week 2012, festival programının iletişimini online ve offline yapacaktır.

FLORENCE DESIGN WEEK – MEDIA 2011:

Bu paragrafta medya kuruluşları sıralanmıştır

7. Seçim komitesi

Katılım FLORENCE DESIGN WEEK Teknik Komitesi’nden oluşan Seçim Komitesinin görüşüne bağlıdır. Teknik komite, Ornella Sessa, Angelo Minisci, Francesca Merz, Marta Mandolini, Allessandro Pumpo, Paolo Fiorini gibi mimarlar, dizaynırlar, sanat galerisi küratörleri, sanat tarihçileri, psikolojlar, iletişim sektör uzmanlarından oluşmaktadır.

Madde 8. Seçim Komitesinin Görevi

Seçim komitesi projeleri, bu şartnameye göre, işlerin özgünlüğü ve karakteristiği açısından değerlendirecek. Seçim komitesi çoğunlukla karar alacaktır. Kararları kesindir.

Madde 9. Ulaşım ve Lojistik

Ulaşım ve lojistik sanatçıların sorumluluğunda olup işin montajı organizasyon tarafından ödenecektir.

Eserin mevcut değilse sigorta ettirilmesi tavsiye edilir. Lütfen sayfa sonunda yer alan gizlilik sözleşmesi (Privacy Policy) ve sorumluluktan feragat (Liabiliy Waiver) formlarını doldurunuz.

Madde 10. Kuralların kabulü

Kayıt, bu şartnamedeki kural ve şartların kabulü anlamına gelmektedir.

Düzenleyiciler herhangi bir şekilde gerekli gördüklerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Değişiklikler uygun bir biçimde ve zamanında tüm ilgililere iletilecektir.

Henüz yorum yapılmamış.