english
KKTC'de Türk Film Günleri (2)
Başlama-Bitiş Tarihi: 27.02.2012 - 29.02.2012
650 20 00 – 11 65
Yer: Lefkoşa
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Türkiye Cumhuriyeti Külür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Film Yapımcıları Meslek Birliği’nin (FİYAB) organizasyonuda Lefkoşa Türk Belediyesi ve Girne Amerikan Üniversitesi işbirliği ile KKTC’de bu yıl ikincisi düzenlenecek “Türk Filmleri Günleri” kapsamında 27-29 Şubat 2012 tarihleri arasında sinemaseverler Türk Sineması’nın seçkin örneklerinden birçok filmi ücretsiz izleme fırsatı yanında filmlerin yönetmenleri ve oyuncuları ile GAÜ Girne Kampüsünde düzenlenecek söyleşilerde bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

Ayrıca Türk Filmleri Günleri kapsamında film gösterimleri arasında Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall ve Millenium Kompleks Senato Kongre Salonunda düzenlenecek söyleşi ve atölye çalışmalar ile sinemaseverler ünlü yönetmen, oyuncu ve sanatçılar bir araya gelme şansını yakalayacak.

Organizasyon boyunca Memleket Meselesi, Eylül, Aşk Tesadüfleri Sever, 72. Koğuş ve Zefir Lefkoşa Galeria ve Girne Amerikan Üniversitesi Galeria Sinema salonunda izleyici ile buluşacak.

Lefkoşa Galeria Sinemaları ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü’nde eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan gösterimler sonrasında üniversite kongre salonlarında filmlerin  oyuncuları, yönetmenleri ve yapımcılarının katılımı ile söyleşiler gerçekleşecek.

2. Türk Filmleri Günlerinde Memleket Meselesi filmi yönetmeni İsa Yıldız ve oyuncular Tuna Orhan ile Bora Akkaş, Eylül filmi oyuncusu Görkem Yeltan, Aşk Tesadüfleri Sever filmi oyuncuları Şebnem Sönmez, Hüseyin Avni Danyal , Ümit Bülent Dinçer ve Ayda Akser GAÜ’de düzenlenecek söyleşilere konuşmacı olarak katılacaklar.

2. Türk Filmleri Günleri kapsamın da gösterimler Lefkoşa Galleria Sineması’nda 18:00 ve 20:30 seansları arasında gerçekleşecek. GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Galleria Sineması’nda düzenlenecek gösterim ve söyleşiler ile ilgili sinemaseverler detaylı bilgiye www.gau.edu.tr web adresinden veya 650 20 00 – 11 65 no’lu telefon üzerinden GAÜ Halkla İlişkiler ve Etkinlik Koordinatörlüğünden ulaşabilecekler.

Henüz yorum yapılmamış.