english
Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu’ndan Çağrı
Başlama-Bitiş Tarihi: 14.02.2012 - 19.03.2012
http://cinemaplatform.org
Yer: Belirtilmemiş
Form 1 Form 2
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Birlikte film yapıyoruz!

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu beşinci yılında Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıları bir kez daha birlikte film yapmaya davet ediyor. Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıların katılımına açık olan ve biri Nisan ayında İstanbul’da, biri de Temmuz ayında Erivan’da gerçekleştirilecek iki toplantıda, iki projenin 10.000 USD ile ödüllendirileceği Sinema Destek Fonu iki ülkeden sinemacıları birlikte çalışmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Platform’un Sinema Destek Fonu ortak yapım gerçekleştirmek isteyen sinemacılara açık. Herhangi bir konu ya da tür sınırlanması olmayan Fon’un tek koşulu, filmlerin ortak yapım olması.

2007 yılından bu yana Erivan Uluslararası Altın Kayısı Film Festivali ile İstanbul Anadolu Kültür inisiyatifiyle sürdürülen ve Ermenistanlı ve Türkiyeli sinemacıları bir araya getirmeyi amaçlayan çalışmalar, 2009 yılında Ermenistan Türkiye Sinema Platformu adı altında birleştirilmişti. 2010 yılından beri sinemacılara ortak üretim için destek veren Platform’un ilk beş filmi 2011 yılında, 30. Istanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşmuş, ardından Türkiye’de ve dünyada pek çok yerde gösterilmişti.

2011 yılında destek olunan iki film, Lusin Dink’in yönettiği, Soner Alper’in yapımcılığını üstlendiği ve William Saroyan’ın 1963’te yaptığı Bitlis yolculuğundan esinlenen belgesel ‘Wonderful, Very Nice’ ile, Adrineh Gregorian’in yönettiği ve Vahe Ohanyan’in yapımcılığını üstlendiği Back to Gürün, Temmuz ayında Erivan Altın Kayısı Film Festivali’nde ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

2012 yılı çağrısıyla ilgili ayrıntılı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz:

Henüz yorum yapılmamış.