english
Bir De Sen Tasarla (10)
Başlama-Bitiş Tarihi: 27.01.2012 - 23.03.2012
www.tac.com.tr
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te

Ev tekstil sektörünün lider markalarından TAÇ’ın bu yıl onuncu kez düzenlediği ‘Bir de Sen Tasarla’ yarışmasında heyecanlı süreç başladı. ‘Gençlik’ teması ile ‘nevresim desen tasarımı’ kategorisinde düzenlenen yarışmaya, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Resim-İş öğretmenliği bölümünde öğrenim gören lisans öğrencileri başvurabiliyor. Dereceye giren beş genç tasarımcı, maddi ödüllerin sahibi olurken, altı tasarımcıya da Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu verilecek.

TAÇ’ın Türkiye genelindeki üniversitelerin Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakülteleri’nin lisans öğrencilerine yönelik olarak TETSİAD işbirliğiyle düzenlediği ‘Bir de Sen Tasarla’ yarışmasının onuncusuna başvurular başladı. ‘Nevresim desen tasarımı’ kategorisinde düzenlenen yarışmada katılımcı gençlerin yaratacakları tasarımlara rengarenk dünyalarını, bitmeyen enerjilerini ve hayallerini yansıtmaları bekleniyor. Yarışmada, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü verilecek.

Yarışmada ayrıca, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bir kişi 3 bin TL ve Mehmet Zorlu Vakfı tarafından da altı kişi özel burs ile ödüllendirilecek.

Bir de Sen Tasarla yarışması ile kesintisiz olarak on yıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulanan TAÇ, uluslararası pazara sunulabilecek, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve ev tekstili sektöründe ‘tasarımcı’ kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. TAÇ’ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmada geçen on yıllık süre içinde, 2500 eser jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, toplam 113 tasarım ödüle layık görüldü.

TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunacak ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer verecek. Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği ‘Bir de Sen Tasarla’ yarışmasına başvurular, 23 Mart 2012 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, 2011 – 2012 Akademik Yılı’nın ikinci döneminde İstanbul’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.

Kazananlar Facebook’ta da yarışacak
Yarışma finalinin ardından ödül kazanan on tasarımcı, Facebook’ta özel olarak hazırlanan Bir de Sen Tasarla (www.facebook.com/tacbirdesentasarla) sayfası üzerinden bir kez daha yarışacak. Yarışmacılar, tasarımlarına ait görselleri ve isterlerse tasarımlarını anlatacakları videolarını Bir de Sen Tasarla Sayfası’na yükleyerek 15 gün boyunca Facebook kullanıcıları tarafından oylanacaklar.

Facebook kullanıcıları tarafından birincinin belirleneceği yarışmada, oylamayı kazanan tasarımcı, kendi ödülüne ek olarak 3 bin TL değerindeki para ödülünün de sahibi olacak.

Tüm yıl boyunca aktif olan Facebook sayfasından, yarışma ile ilgili bilgiler düzenli olarak katılımcılarla paylaşılacak.

Taç Bir de Sen Tasarla yarışması hakkındaki tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formlarına www.tac.com.tr adresli siteden ve www.facebook.com/tacbirdesentasarla sayfasından ulaşmak mümkün. İlgilenen öğrenciler ayrıca fakülte sekreterliklerinden de yarışma şartnamesi ile başvuru formuna ulaşabilecek.

Henüz yorum yapılmamış.