english
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler (2012)
Başlama-Bitiş Tarihi: 02.01.2012 - 12.03.2012
www.anadoluhayat.com.tr
iletisim@anadoluhayat.com.tr
0212 317 7025
Yer: İstanbul
Form 1 Form 2
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Hayata kadın gözüyle bakmaya devam ediyoruz...

Konu: "Hayata Dair"

1 - KONU VE AMAÇ

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2012" yılı fotoğraf yarışmasının konusu "Hayata Dair" olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı, amatör veya profesyonel kadın fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.

Fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma bu sebeple; Anadolu Hayat Emeklilik tarafından, TFSF - Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteğiyle düzenlenmektedir.

2 - KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI

Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan 18 yaş ve üzeri tüm amatör veya profesyonel kadınlara açıktır. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Yarışma renkli sayısal dalda düzenlenmektedir. Siyah-beyaz ve sepia gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, Anadolu Hayat Emeklilik tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri boyutlarda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte gönderilecek CD kayıtlarında fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük baskıya uygun olacak şekilde (uzun kenarı en az 45 cm) ve en az 300 dpi çözünürlükte, JPEG formatında gönderilmelidir.

Baskı sırasında bu kurala uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.

Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

CD'ye kayıt edilen her fotoğrafın adlandırılmasında sırasıyla; 5 rakamdan oluşan rumuz (tüm fotoğrafların başında aynı rumuz kullanılacaktır), sıra numarası ve varsa eser adı mutlaka bulunmalıdır (Örnek: 12345 - 1 - eser adı ). Fotoğrafla ilgili bu üç unsurdan birinin noksan olması halinde başvuru kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru formuyla gönderilecek CD'nin üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.

Birden fazla fotoğraf ile katılım durumunda tüm fotoğraflar aynı CD içerisine jpeg olarak kayıt edilmelidir. Fotoğraf ismi CD'ye kaydedilirken formda bulunan şekilde sırasıyla rumuz-sıra no-eser adı şeklinde yazılmalıdır. Başvuru formunun ayrıca CD'ye kaydedilmesi gerekmemektedir.

Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

Eserlerin kaydedildiği CD ve başvuru formu beraber zarflanarak son katılım tarihi olan gün, mesai saati sonuna kadar teslimat yerine ulaşacak şekilde gönderilmelidir; aksi halde yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

- Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan,

- Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

E-posta yolu ile gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

3 - ESERLERİN GÖNDERİLMESİ VE İADESİ

Katılım formu noksansız doldurulacaktır. CD kayıtlarındaki görüntülerin adlandırılmaları katılım formu ile aynı olmalıdır. Kayıtlı CD ve katılım formu gönderim sırasında hasar görmeyecek şekilde paketlenip Yarışma Sekretaryası'na elden ya da posta yoluyla teslim edilecektir.

CD'ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir. 1 Haziran 2012 tarihinden sonra, TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.

4 - KULLANIM HAKLARI

Katılımcı, dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.'ye izin / muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanım hakları Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. ve eser sahibine ait olacaktır.

6 - SEÇİCİ KURUL

Prof. Güler Ertan-Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Prof. Nihal Kafalı-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar
Fakültesi-Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi
Çerkes Karadağ-Fotoğrafçı
Ali Balkı- Fotoğraf Sanatçısı
Nihan Güney-Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Seçici kurul en az üç kişi ile toplanır.

7 - ÖDÜLLER

Birincilik ödülü : 5.000 TL
İkincilik ödülü : 3.000 TL
Üçüncülük ödülü : 1.000 TL
Sergilemeye değer bulunan eser : 200 TL

8 - YARIŞMA SEKRETERYASI

Öğünç Yenigün

Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşavirliği İş Kuleleri Kule 2 Kat: 18 Levent - İstanbul Tel: 0212 317 70 25

E mail: iletisim@anadoluhayat.com.tr

9 - Yarışmamıza katılan herkes bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.
10- Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nca 2011/73 numara ile onaylanmıştır.
11- Yarışma süresince TFSF temsilcisi bulunacaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış.