english
LET'STANBUL 2011 Deneysel Sanat Festivali
Başlama-Bitiş Tarihi: 09.09.2011 - 15.09.2011
www.yaraticifikirlerenstitusu.com
info@yaraticifikirlerenstitusu.com
Yer: İstanbul
Son Yorumlar
Toprak
İlginç ve güzel bir sergi etkiliğine benziyor......
Öne Çıkan Yayınlar
Tarihin Derin Kazısı Olarak Sanat ve Duyarlılığın Kesişen Ufku
Yazar: Erkut Sezgin
Çeviri:
Yayın: Cem Yayınevi
Estetik - Modernizmin Tasfiyesi
Yazar: Ali Artun
Çeviri:
Yayın: İletişim Yayınevi
Yazar: Mehmet Yılmaz
Çeviri:
Yayın: Ütopya Yayınevi
Etkinlik Haberleri
Çeşitli ülkelerden seçilmiş 130 sanatçının katılımıyla Chianciano Sanat
Isparta Valiliği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlediği, 3. Üniversi
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali&r
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı sona erdi. Te
Üniversite Öğrencisi Gençler, İstanbul’u Deneysel Sanatlarla Tanıştırıyor

2010 yılında yürütülen Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen LET’STANBUL 2010 Kültürel Etkileşim Programı’yla dünya gençlerini bir araya getiren Yaratıcı Fikirler Enstitüsü, bu yıl İstanbul’u deneysel sanatlarla tanıştırmak için kolları sıvıyor. 9-15 Eylül 2011 tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan LET’STANBUL 2011 Deneysel Sanat Festivali ile üniversite birinci sınıf öğrencisi genç organizatörler, aşık oldukları İstanbul’u uluslararası sanat alanında markalaştırmak için çeşitli etkinlikler düzenleyerek sanatı herkes için erişilebilir bir anlatım haline getirmeyi amaçlıyor. Festival, 5 farklı disiplinden 10 deneysel sanat uygulaması ile disiplinlerarası 2 kollektif etkinlikten oluşmaktadır.

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü
Yaratıcı Fikirler Enstitüsü, dünyanın dört bir yanından yaratıcılığına güvenen gençlerin uluslararası kapsamda projeler üretmesi amacıyla 2009 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir sanat ağıdır. Pek çok farklı sektör için disiplinlerarası medya çalışmaları yürüten, organizasyonlar için içerik geliştirerek ürünler hazırlayan Yaratıcı Fikirler Enstitüsü; hiyerarşinin olmadığı, ticari kaygının güdülmediği bir oluşum olma özellikleriyle diğer sanat topluluklarından ayrılmaktadır. Yaratıcı Fikirler Enstitüsü; yaş, cinsiyet, ekonomik durum, eğitim düzeyi, siyasi görüş gibi farklar gözetmeksizin gençlerin uygulanabilir ve yenilikçi fikirler ortaya koymalarını teşvik ederek bu üretimler için uygun ortamı sunmaktadır. Katılım, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen herkese açık ve ücretsizdir.

LET’STANBUL 2011 Deneysel Sanat Festivali: “Sanat Sokağa Taşıyor”
İstanbul, 9-15 Eylül 2011 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı bölümünün desteğiyle gerçekleştirilecek LET’STANBUL 2011 ile alışkın olmadığı, deneysel bir sanat festivaliyle tanışacak. Bir hafta sürecek festival kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen farklı disiplinlerden tamamı reklamcı, fotoğrafçı, müzisyen, tasarımcı ve tiyatrocu 15 kişilik yaratıcı ekip İstanbul için hazırladıkları yüksek görünürlüklü projelerini hayata geçirerek bu çerçevede ürünler ortaya koyacaktır. Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün organizatörlüğünde ilk kez bu sene düzenlenecek olan festival, sanatın ve sanatsal etkinliklerin erişilebilir olması ilkesinden yola çıkılarak hazırlanan 12 farklı deneysel sanat uygulaması ve bunları izleyen yan etkinliklerden oluşacaktır. LET’STANBUL 2011 Deneysel Sanat Festivali’nin hedefi sanatın sınırlarını sanat için ayrılmış alanların ötesinde gündelik kamusal alanlara taşıyarak varolan sanat algısına yeni tanımlar getirmektir.

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü, disiplinlerarası deneysel sanat ve medya çalışmalarıyla, sanatsal ifadenin sergilerde ve galerilerde yer bulduğu geleneksel sanat algısına yeni açılımlar getirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaca uygun olarak, farklı sanatsal geçmişlere sahip 15 bağımsız sanatçı tarafından hayata geçirilecek deneysel sanat uygulamaları, kamusal alanların sanatsal bir bakış açısıyla yeniden değerlendirilmesini de beraberinde getirecektir. LET’STANBUL 2011 Deneysel Sanat Festivali ile sanat, hiçbir fark gözetmeksizin şehrin tüm insanları için erişilebilir bir anlatım haline gelecek, sanat tıpkı festivalin sloganında olduğu gibi sokağa taşacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için; http://www.yaraticifikirlerenstitusu.com

Etkinlik Programı
Henüz yorum yapılmamış.